Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chceme body, přejí si Smrž a Abraham

16 2006
Brno - Oba mají stejné plány - chtějí se v závodech světového šampionátu silničních motocyklů umísťovat v první patnáctce výsledkové listiny a sbírat body. Oba pojedou za českou stáj Cardion AB Motoracing. Oba osedlají tovární motocykly Aprilia. O koho jde? O Jakuba Smrže a Karla Abrahama. Do kolotoče MS vstoupí poslední březnový víkend na okruhu ve španělském Jerezu.

Smrž se představí ve třídě do 250 ccm a slibné vyhlídky naznačil už v testovacích jízdách ve španělském Jerezu a Valencii, kde dosáhl třetího a pátého času. Šestnáctiletý Abraham bude i letos pokračovat ve třídě do 125 ccm.

Jihočeský závodník hned po skončení minulé sezony podstoupil operaci menisku a přetrhaných vazů v koleně. "Jsem už v pořádku. Po dlouhé době jsem ale v začátku sezony nervózní, neboť přede mnou stojí dost náročný cíl," uvedl pro ČTK Jakub Smrž, od něhož si vedení týmu slibuje pravidelné body z první desítky výsledkové listiny. "Technika i tým jsou na takové úrovni, že bych toto umístění mohl dosahovat," dodal Smrž.
 
I když se mu v testovacích jízdách v Jerezu dařilo, tvrdí, že tato trať nepatří k jeho oblíbeným. "Testování zhodnotíme až v prvním závodě. Po dobrých výsledcích v testech se ale začínám do Jerezu těšit," řekl Smrž, který si teprve zvyká na tovární motocykl Aprilia.

V loňské sezoně startoval na hondě a na podzim zkoušel stroj Ducati třídy MotoGP. "Aprilia je zcela jiný stroj, který nedovoluje žádné chyby. Zatím se mi na něm daří, ale mám stále co zlepšovat," prohlásil Smrž.
  
Mnohem těžší úkol stojí před Abrahamem, jenž v zimní přestávce zcela měnil  jezdecký styl. "Na doporučení hlavního mechanika se učím jezdit úplně jinak. Dříve jsem v jízdě v zatáčkách zcela vylezl ze sedla. Tím se ale mění geometrie stroje, proto se učím jezdit zatáčky v sedle. Je to pro mě hodně složité. Počítám, že minimálně šest závodů si budu tuto techniku zažívat," vysvětlil Abraham.

Oba čeští jezdci mají před sebou nabitý program. Příští úterý je čeká tisková konference v Itálii a potom již úvodní závod nové sezony v neděli 26. března v Jerezu. 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze