Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vypadám hrozně, řekl si a začal dřít. V 95 letech má atletický rekord

Běhat se dá v jakémkoliv věku. Ilustrační fotografie. | foto: AP

11 2015
Nejen v pražské O2 areně padaly o víkendu atletické rekordy. Jeden takový udělal v Londýně i Charles Eugster. Trať 200 metrů zaběhl za 55,48 vteřiny. Že to není nic zázračného? Jenže Eugsterovi je 95 let a ve své kategorii (95+) vytvořil rekord dokonce světový.

Bylo mu 87 let, když se podíval do zrcadla a řekl si: Nechci vypadat tak staře!

„Vypadal jsem hrozně. Úplná marnost. Měl jsem krizi pozdního věku. Moje tělo chřadlo. A tak jsem začal chodit do klubu kulturistů,“ popisoval Eugster pro The Telegraph.

Dříve se živil jako zubař, v pozdním věku však začal objevovat kouzlo sportu. Po šedesátce se dal na veslování, běhal, vzpíral.

A když ještě později začal s kulturistikou, znovu v sobě našel energii. Na svém webu se chlubí titulky článků, které o něm vyšly: „Zázrak přírody.“ „Tenhle stařík by vám nakopal zadek a přebral přítelkyni.“

Charles Eugster

Jisté je, že Eugster pokořil světovou běžeckou konkurenci ve své kategorii. Na trati 200 metrů nebyl nikdo starší 95 let rychlejší než on. Předchozí světový rekord vylepšil časem 55,48 o 2,43 vteřiny.

„Jsem na vrcholu blaha,“ napsal si pak na Twitter (!).

V čem spočívá tajemství jeho úspěchu? Práce, dieta a cvičení. „V tomto pořadí,“ prozradil.

Eugster touží být inspirací pro ostatní. „Chci, aby byl vyšší věk vnímán jako něco úžasného, fantastického, zajímavého, vzrušujícího,“ prozradil.

Už se mu minimálně povedlo dokázat, že nikdy není pozdě na změnu.

Autor:


Témata: Londýn, Twitter
Najdete na iDNES.czmobilní verze