Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Repre 3x3 se chystají do Baku, v přípravě čelí rekordnímu poli soupeřů

Momentka z českobudějovického turnaje 3x3 Chance Tour. | foto: Marek PodhoraMAFRA

12 2015
Předposlední možnost kvalifikovat se na finálový turnaj letošní Chance 3x3 Tour budou mít trojkoví basketbalisté a basketbalistky už tuto sobotu v Brně. Turnaj v moravské metropoli si připisuje hned několik nej a nabízí také zajímavou generálku.

Brněnské zastavení kolotoče Chance 3x3 Tour se tradičně chlubí jedním z největších zájmů o start na turnaji. A nejinak je tomu i letos. Organizátoři dokonce museli rozšířit původně zamýšlenou a kapacitu 16 mužských a 8 ženských týmů. S tím souvisí i výrazná organizační změna, kdy turnaj začíná již v 11 hodin oproti tradičnímu poledni.

“V Brně bude vůbec největší počet týmů, jaký se kdy mezi muži i ženami na jednom turnaji Chance 3x3 Tour sešel. U mužů to bude přes dvacet celků a u žen 14, což je skutečně masivní účast. I počet zemí, ze kterých se týmy sjedou, bude rekordní,“ těší se na sobotní klání vedoucí mužské reprezentace Michael Kruk.

Jeho kolegyni od národního týmu žen Michaelu Uhrovou počet 14 ženských týmů překvapil: „Vážně tolik? No to je výborné! Je ale fakt, že Brno je známé jako město basketbalu. A já už se na turnaj těším.“

Když byla řeč o zajímavé generálce, tak ta nese právě reprezentační nálepku. Brněnského podniku se totiž zúčastní mužský i ženský reprezentační výběr, pro které sobota slouží jako poslední prověrka před odletem do Baku, kde už nyní probíhají Evropské hry, ale basketbal 3x3 se na program dostane až v následujících dnech.

“Původně jsem holky do Brna ani posílat nechtěla, aby se některá nezranila. Už tak tam budou bez Romany Stehlíkové, která si nepříjemně zranila prst na turnaji v Debrecínu, a bereme za ni Editu Šujanovou. Očekávám, že tým v Brně vyhraje. Na turnajích letošní Chance 3x3 Tour, na kterých tým byl, ještě nevyhrál. Holky nepotvrdily, že jsou reprezentantky a že by měly být ty nejlepší, ty s největšími zkušenostmi. V Debrecínu minulý týden už ale zvítězily a tam jsem viděla ve hře stoupající tendenci. Takže doufám, že to potvrdí i bez Romany v Brně,“ věří Uhrová, že forma graduje v pravý čas.

“V Brně budeme mít jeden tým pro útok na World Tour ve složení Dygrýn, Kratochvíl, Šiška a Pavel Novák, který by se měl probojovat do finále Chance 3x3 Tour v Praze. A z celku pro Baku nám ze čtveřice Švrdlík, Tomanec, Zbránek (svědčí na svatbě), Zachrla (zraněn) pro Brno vypadli poslední dva, takže budeme alternovat s Krakovičem a Špačkem. Budou to ale stále dvě kvalitní sestavy, které by se měly poprat o vítězství,“ popsal situaci těsně před odletem do Ázerbájdžánu Kruk.

No a že půjde o generálku kvalitní, potvrzuje seznam přihlášených družstev. O vítězství a finanční prémie totiž v Brně budou bojovat nejen týmy pohybující se na špici průběžného pořadí letošní Chance 3x3 Tour, ale také celky ze Slovenska, Polska, Maďarska či Ukrajiny.

“My jsme kromě hlavního reprezentačního celku, který pojede na Evropské hry do Baku, sestavili ještě další dva týmy: jeden pro finále maďarské tour, do kterého jsme se probojovali, a jeden pro finále české Chance 3x3 Tour. Chtěli jsme tak zvýšit své šance kvalifikovat se na podniky World Tour v Praze a Lausanne. A až se vrátí tým z Baku, máme v plánu ještě turnaje v Polsku a Amsterdamu, odkud se také dá probojovat na World Tour. A ještě se budeme pokoušet o akce v Turecku a na Dálném východě, odkud by se dalo postoupit na asijské finále World Tour,“ potvrzuje Kruk, že letošní aktivita českého týmu 3x3 silně překračuje hranice republiky.

To vše je ovšem blízká budoucnost. Současností je turnaj Chance 3x3 Tour 2015 v Brně. A na něm se bude opravdu na co dívat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze