Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


3x3 Tour hlásí po Brně další účastnický rekord a nové vítěze

Vítězové brněnského turnaje 3x3 Tour: zleva Roman Zachrla, Jan Kratochvíl, Pavel Bosák a Ondřej Dygrýn | foto: ČBF / Jan Mudra

22 2016
Letošní basketbalová Chance 3x3 Tour láme rekordy. Na brněnský turnaj se v mužské kategorii přihlásilo 26 týmů, musela se tak znovu rozšiřovat kapacita. To jsou příjemné starosti. Ty má po sobotě zajisté i reprezentační trenér Michal Kruk, protože druhý turnaj představil také druhé letošní vítěze. Ani mezi ženami nedošlo k zopakování výsledku z minulého týdne.

Je ale pravda, že Bb team neměl k obhajobě ostravského zlata daleko a padl až ve finále. Už ve čtvrtfinále přitom musel zvládnout těžkou situaci proti Legendám, nicméně o dvě kola později v souboji o celkové prvenství nestačil na slovenské Vydýchané z lavičky. Nejlepší český tým tak slavil druhé místo ve složení Hošková, Minarovičová, Vorlová a Vlková.

Ještě v průběhu turnaje skončili výherci z minulého týdne z Ostravy BO!!! (Jaromír a Petr Bohačíkovi, Pavel Novák, Jan Stehlík). Cestu turnajem jim už ve čtvrtfinále přehradil slovenský celek WORDLIGOTeamMEFERS po vítězství 21:20, když ho dosáhl navíc díky střele v poslední vteřině zápasu.

Čest českých celků tak zachraňovali ve finále STREETSPORTLINE CZ (Pavel Bosák, Ondřej Dygrýn, Jan Kratochvíl, Roman Zachrla), který předčasně ukončil závěrečný zápas turnaje proti polským Born2Ball po výsledku 21:18.

„Byly tady kvalitní týmy, kluci z Polska, se kterými se ještě určitě potkáme na nějakém dalším turnaji,“ popisuje někdejší reprezentant z pětkového basketbalu Dygrýn za vítěze brněnského setkání.

Jeho tým bere letošní trojkovou sezonu velice vážně. Už má za sebou nepříjemnou zkušenost z Bratislavy, kde hráče zradilo počasí: „Byla hrozná zima. Navíc jsme finálový zápas skončili v půl deváté, kdy bylo 12 stupňů. S Brnem se to nedá srovnávat.“

A velké plány má jeho parta i do dalších víkendů. „Za týden chceme jet do maďarské Pécse a pak do dánského Odense, takže se pak budeme asi soustředit spíš na finálový turnaj v Praze. Už tři roky se snažíme postoupit na World Tour, letos jsme konečně všichni zdraví,“ poodkryl cíle brněnských vítězů Ondřej Dygrýn.

Česko-slovenský souboj o bronz také předčasně ovládla slovenská legenda basketbalu 3x3 Letný vánok, která přehrála tým Na Kulajdu složený z hráčů brněnského mmcité.

V turnaji chlapců do 18 let zvítězili maďarští HUN BOYS po výhře nad JBMNT team. Hosté z Maďarska se radovali také v kategorii dívek do 18 let, když ve finále přehrály BB juniors.

Chance 3x3 Tour si příští sobotu bere krátké volno a celý cirkus tak bude pokračovat turnajem v Hradci Králové 4. června.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze