Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanti potvrdili formu z MS, dominovali i na české 3x3 Tour

Česká reprezentantka Petra Reisingerová (vlevo) blokuje během čtvrtfinálového utkání MS 3x3 Alexiu Rolovou ze Švýcarska. | foto: FIBA

22 2014
3x3 Tour 2014 je minulostí. Na pražském náměstí Republiky napsala nejvyšší česká soutěž v trojkovém basketbalu poslední kapitolu, když během nedělního odpoledne korunovala české šampiony. V mužích i ženách si pro tituly dokráčela reprezentační družstva, která uspěla na nedávném mistrovství světa v Moskvě.

Mužský reprezentační výběr, složený z Martina Gniadka, Martina Jakeše, Filipa Zbránkaa Jana Stehlíka a statující pod názvem BO!!!, se na cestě za obhajobou titulu musel vypořádat se zahraniční konkurencí.

Nejprve ve čtvrtfinále vyřadili slovenský Letný vánok, aby v semifinále přišla srbská prověrka. Její zvládnutí bylo na cestě za vítězstvím tím nejtěžším krokem. Olimp v hodně emotivním zápase úspěšně dotáhl bodové manko. Oba týmy se potýkaly s velkým počtem faulů, které soupeři dávaly výhodu střelby trestných hodů i držení míče. Po nepřehledné situaci se Srbové dostali do vedení 20:19 a byli tak bod od finálové účasti. Češi vyrovnali, ale museli se ubránit. Po několika hraničních situacích se jim to povedlo a o tom, že budou BO!!! ve finále hájit čest českého basketbalu 3x3 rozhodl košem Jan Stehlík.

Češi na nedávném světovém šampionátu obsadili šesté místo. Jen o příčku níže byl polský výběr, jehož základ se BO!!! postavil ve finále. Češi se od začátku ujali vedení a i když Poláci hrající pod názvem Wild Snakes ke konci zápasu dotahovali, jejich odpor definitivně zlomil trojkou Filip Zbránek.

Zklamaní Srbové nedokázali v zápase o třetí místo vzdorovat Zlobrům (Ondřej Starosta, David Šteffel, Zdeněk Hanzlík, Adam Žampach).

Také ve finále ženské části turnaje došlo na reprezentační souboj, i když pouze v rámci tuzemského národního týmu. Titul berou hráčky z týmu BB team, jehož základ tvořily basketbalistky čtvrtého nejlepšího družstva světa, tedy Veronika Bortelová, Petra Reisingerová a Michala Hartigová, pouze Kateřinu Zohnovou nahradila Tereza Kuthanová. V semifinále reprezentantky vyřadily Sushiteam, aby se ve finále utkaly se svými spoluhráčkami z širšího reprezentačního výběru Air Ladies.

Od začátku finálového utkání hráčky BB teamu vedly a nedaly soupeřkám ani tu nejmenší šanci vývoj zápasu zvrátit. V pražském finále tak prokázaly, že čtvrté místo na nedávném MS 3x3 nebylo náhodou. Třetí místo si v souboji se Sushiteamem zajistily Hipsterky až po prodloužení.

Další velkou akcí v basketbalu 3x3 na českém území bude World Tour 23. a 24. srpna v Praze. Ćeští šampioni si zajistili právo startu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze