Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jako nový začátek. Champions Camp cílí k celoevropskému věhlasu

JAK SE STŘÍLÍ? Svou techniku předvádí americký trenér Mike Holton, někdejší hráč NBA: | foto: Champions Camp 2015

21 2015
Na začátku letních prázdnin se uskutečnil basketbalový Champions Camp. Jako tradičně v Kralupech nad Vltavou. Letos už popáté. Přilákal na sedm desítek hráčů působících nejen v Česku, ale i na Slovensku, ve Francii, Velké Británii a Spojených státech. A tahle schopnost lákat i mladé hráče a hráčky ze zahraničí motivuje organizátory udělat krok kupředu. Cílem pro rok 2016 je mezinárodní setkání basketbalistů z celé Evropy a s ním i posun kvality o stupínek výš.

Ale nejprve ohlédnutí za Campem 2015, o němž se několik měsíců potichu hovořilo jako o posledním v řadě.

Organizátoři v čele se Štěpánem Řenčem si letos připravili několik novinek. Střeleckou akademii Michaela Holtona, která se uskutečnila den před hlavním programem. Její účastníci získali nový úhel pohledu na techniku své střelby. Americký trenér se zkušenostmi z NBA jim ho nabídl v hale i při rozboru videa jejich výkonů.

Fotogalerie

V průběhu šestidenního Champions Campu pak byli všichni kempeři v kontaktu s koučem Holtonem více než tři hodiny denně. 

Kromě basketbalového programu hráči a hráčky procházeli i pohybověkoordinačními a atletickými tréninky, Heat Programem, TRX, tréninky Cross Fitu, účastnili se týmových soutěží a diskutovali o konceptu fair play. 

Na závěr všichni obdrželi Report Kempera, individuální vysvědčení s trenérskými doporučeními na čem pracovat v průběhu nové sezony.

A nakonec proběhl Champions Camp Extra. Následoval bezprostředně po slavnostním zakončení hlavní akce a jeho hlavním zaměřením byl footwork, práce nohou. Tato součást hry, v tréninku občas opomíjená, je klíčovou složkou repertoáru každého úspěšného hráče a hráčky. Michael Holton osobně věnoval všem kemperům pozornost a předával cenné rady a tipy.

„Zpětná vazba od kemperů i jejich rodičů, kterou jsme dostali, je velmi pozitivní,“ těší pořadatele Řenče po skončení pátého ročníku. 

A tak už nyní chystá nový začátek. Plány pro rok 2016 jsou smělé: „Velký mezinárodní basketbalový meeting. Nejlepší Champions Camp v historii.“

Kromě tradičního šéftrenéra Michaela Holtona by na něj Řenč rád přilákal Terryho Portera. Muže, který v NBA odehrál 17 sezon a zúčastnil se dvou Utkání hvězd NBA. Zároveň někdejšího hlavního trenéra Milwaukee Bucks či Phoenix Suns a donedávna asistenta v Minnesota Timberwolves.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze