Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chalupa si krátil volný den s kytarou

30 2003
Milán - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Už do dvanáctého finále na mistrovství světa za sebou nastoupí dnes veslař Václav Chalupa. Ač "multimedailista" a stříbrný olympionik, v pětatřiceti letech stále marně sní o velkém zlatu. Co se za ty dlouhé roky změnilo? "Dnes už kašlu na rituály, spoléhám jen na sebe. Největší soupeři, Slovinec Čop i Němec Hacker, jsou rychlí, přesto porazitelní," řekl skifař v pátek, den před bojem. Jak ho strávil?

6.30 Budíček. "Takhle vstávám na mistrovství každý den."

7.00 První trénink. "Ráno je na vodě klid, to mi vyhovuje. Vesloval jsem osm kilometrů."

8.00 Snídaně. "Nezávodím, a tak jsem si mohl dát housky se šunkou a sýrem. V den závodu jím většinou jen vločky."

9.00 Televize. "Sledoval jsem veslování, bojovalo se o olympiádu. Jinak bych si pustil film."

13.00 Oběd. "Stejný jako každý den tady. Těstoviny, maso, zelenina, zákusek. Nic speciálního, ale jídlo přesně pro sportovce."

14.00 Vycházka. "Z oběda jsem šel dva kilometry do hotelu pěšky. Abych se trochu provětral. Jinde bych asi vyrazil do města na kafe, ale tady je do centra daleko."

15.00 Švejk. "Už dlouho jsem ten film neviděl, je to nenáročná podívaná před závodem. Střílečky mě nelákají, napětí mám před startem dost. Chvílemi jsme se bavili s trenérem i o závodě."

Kouč Zdeněk Pecka vysvětluje: "Nesmíme na závod myslet příliš. Taktiku máme jasnou: Vaškův pomalejší start teď najednou nezrychlíme, takže aby zůstal ve hře, v půli závodu nesmí ztrácet na prvního víc než tři vteřiny. Neměl by to být problém, v první dráze jsme na rychlém křídle: ve vedlejší dráze pojede Nor Tufte, v té další mistr světa Němec Hacker."

16.00 Kytara. "To je moje oblíbená zábava. Doma, hlavně když jsem sám, hrávám často a všechno možné, třeba i Nedvědy. Tady jsem si půjčil od našeho šéftrenéra Panušky elektrickou kytaru a zabrnkal jsem si něco od skupiny Kabát, abych si zkrátil zdlouhavý den. Už se nám to mistrovství světa letos docela vleče."

17.00 Zrušený trénink. "Byl příliš silný vítr, ale dnes už jsem se protáhl dost." Místo veslování se začetl do detektivního románu.

19.00 Večeře. "Těstoviny s masem, nic jiného v našem hotelu stejně nevaří."

20.00 Dvojí televize. "Máme na pokoji s trenérem Peckou velkou hotelovou a ještě malou přivezenou. Na té velké běží se zvukem vždycky nějaký film, na malé mistrovství světa v atletice bez zvuku. To aby nám něco důležitého neuteklo."

22.00 Večerka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze