Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Challenge Tour přinesla italskou, skotskou a australskou radost

Bratři Molinariové (Edoardo vpravo) se po amatérských začátcích zase sešli v jedné soutěži, tentokrát profesionální. | foto: Profimedia.cz

2 2009
O tom, že se golfový osud může zlomit v jednom okamžiku, by mohl vyprávět Christoph Günther. Němec, který si celou sezonu v Challenge Tour budoval pozici na postup do vyšší kontinentální třídy European Tour, nezvládl poslední krok a mezi nejlepší dvacítku se nevešel. Apulia San Domenico Grand Final byla ale samozřejmě svědkem i velkých radostí. Celkový vítěz série Edoardo Molinari se dostal na zisk 242 979 eur.

Finálový a nejlépe dotovaný turnaj v italské Puglii vyhrál Peter Whiteford ze Skotska, jenž v play-off porazil Andrew Tampiona z Austrálie. Na první přidané jamce předvedl birdie a s prémií 51 500, největší jakou kdy v kariéře získal, se posunul na páté místo konečného pořadí.

Zatímco Whiteford víceméně potvrdil dobrou sezonu, turnaj byl svědkem i několika raketových vzletů. Právě Tampion, jenž přijel na finále v pozici 39. muže žebříčku, se vyhoupl o plných čtrnáct míst a je z toho karta pro European Tour 2010.

Stejná věc se podařila dalšímu skotskému golfistovi Andrewu McArthurovi, jehož dělené čtvrté místo v Apulii znamenalo rovněž posun mezi dvacet šťastných. "Tohle kdyby mi někdo na začátku týdne nabídl, shrábnu to všemi deseti," zářil.

Nezáviděníhodnou jednadvacátou pozici zaujal Peter Gustafsson. Švédovi uteklo právo startovat v příštím roce o úroveň výš o tři a půl tisíce eur. Zkrat ale předvedl hlavně Günther, jenž za začátku finálového kola zahrál dvakrát double bogey a z potíží se už nedostal. V turnaji klesl o devět míst a celkově na dvaadvacátou.

Co se hráčům "druhé ligy" míhá před očima, když jde do tuhého, vystihl vítězný Molinari: "Jako vítěz amatérského mistrovství USA jsem na Masters hrál s Tigerem Woodsem. Byl to neuvěřitelný zážitek." Teď si ho bude moci dopřát, pokud se na nějaký major turnaj kvalifikuje. Motivaci být dobrý má, jeho mladší bratr Francesco už European Tour hraje. "Jsme zvyklí mezi sebou soupeřit," potvrdil Edoardo Molinari.

noví muži european tour 2010

Edoardo Molinari (It.), José-Filipe Lima (Port.), Nicolas Colsaerts (Belg.), Rhys Davies, Sion Bebb (Wal.), Peter Whiteford, Andrew McArthur (Skot.), Andrew Butterfield, Gary Boyd, Richard McEvoy, Robert Coles, Peter Baker, Chris Gane, John Parry, James Morrison (Angl.), Julien Quesen, Julien Guerrier, Francois Calmels (Fr.), Carlos Rodiles (Šp.), Andrew Tampion (Austr.).

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze