Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ke konci už lidi fandili víc mně, potěšilo hrdinku Cetkovskou

4 2015
New York (Od našeho zpravodaje) - Takové příběhy Amerika úplně zbožňuje. Outsiderka se vrací po zranění a odvážnou hrou skolí favoritku. Česká útočnice Petra Cetkovská ve 2. kole US Open udolala na centrkurtu dánskou běžkyni Caroline Wozniackou. "Jsem unavená, ale strašně, opravdu strašně šťastná," řekla.

Cetkovskou a Wozniackou dělí na žebříčku 145 míst. Přesto předvedly báječnou reklamu na ženský tenis.

„Jaký to zápas!“ psal na twitter Andy Murray. Hned několik výměn bylo strhujících. V kotli zvaném Ashe Stadium to často hřmělo.

Cetkovská získala 24 bodů ze 30 náběhů k síti. Nasázela 61 vítězných úderů při 60 nevynucených chybách, zatímco bývalá jednička Wozniacká měla zápornou bilanci 23-32.

„Je to jedna z mých největších výher. Porazila jsem jednu z nejlepších tenistek na největším kurtu světa,“ rozplývala se třicetiletá bojovnice.

I díky ní už zůstaly v soutěži jen tři z deseti nejvýš nasazených žen (Williamsová, Halepová a Kvitová).

Česká tenistka Petra Cetkovská hraje ve 2. kole US Open.
Dánská tenistka Caroline Wozniacká čelí Cetkovské ve 2. kole US Open.
DAŘÍ SE. Petra Cetkovská ve druhém kole US Open.

Jak se teď cítíte?
Unavená, ale strašně, opravdu strašně šťastná. Jsem plná emocí, pořádně si neuvědomuju, co se stalo. Líp to popsat nedovedu. Při nástupu na kurt jsem jen chtěla ze sebe dostat to nejlepší. A to se povedlo. Je to skvělý zážitek hrát před tolika lidmi na takovém stadionu. Senzace!

Vedla jste 6:4 a 4:1. Přesto jste musela bojovat až tie-breaku třetí sady. Čím jste ji vyhrála?
Na tenise je nejlepší, že není konec, dokud nezískáte poslední bod. Ve druhém setu jsem znervózněla a nechala Caroline víc hrát. Ale pořád jsem věřila, že jsem se do toho vedení nedostala jen díky štěstí. Caroline je skvělá hráčka, výborná obranářka. Musela jsem zase vzít věci do svých rukou, být přísnější a nepřistoupit na její způsob hry. Třetí set byl velký boj.

A při něm jste odvrátila čtyři mečboly...
Řekli mi, že jsem na všechny zahrála „winner“. Ani si to nepamatuju. Někdy se prostě jen správně rozhodnete a praštíte do míče. Myslela jsem jen na to, že musím být agresivní, jinak je konec. Přitom jsem mohla o kousek minout a byl by se mnou amen.

Před zápasem jste doufala v krásný mač a sladký konec. Překonala skutečnost vaše představy?
Bylo to ještě sladší, než jsem si myslela. Fakt nevím, co říct. Přála jsem si, aby se hrál pěkný tenis, aby se měli lidi na co koukat. A že to takhle dopadne? Kdo by si to nepřál?

Fotogalerie

Vyburcovalo vás prostředí a nadšení diváci?
Slyšela jsem o tomhle kurtu a atmosféře hodně, ale dokud na něm nehrajete, tak neuvěříte. Atmosféra byla neuvěřitelná. Cítila jsem, že ke konci už lidi fandili víc mně. Pocit, že se jim zápas líbí a přejí vám, to vám dodá další energii. I když už nemůžete, sáhnete si do rezervy.

Po operaci kyčle a náročné rehabilitaci musíte cítit ohromné zadostiučinění. Je to tak?
Je. Byly momenty, když jsem se sama sebe ptala, jestli se na tenis nemám vyprdnout. Vždyť jsem ještě sedm měsíců po operaci nemohla pořádně běhat. To bylo fakt hodně na hlavu. Ale najednou se to rapidně zlepšilo. A tohle je nádhera.

V sobotu vás čeká třetí kolo s Italkou Pennettaovou. Jak to zařídit, abyste načerpala dost sil a nepropadla sebeuspokojení?
Už jsem byla na krátké masáži, dala si energetický nápoj. Teď si odpočinu. V pátek si půjdu pinknout a připravím se na sobotu, abych byla zpátky. Je to nádhera, ale turnaj pokračuje. Oslava bude až po něm.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze