Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští stolní tenisté znají soupeře pro ME

13 2000
B r é m y - Ve vyrovnané skupině se ocitli čeští stolní tenisté na nadcházejícím mistrovství Evropy, které se uskuteční od 21. dubna do 1. května v Brémách. Dnešní los zařadil české reprezentanty do skupiny B společně s domácím Německem, Anglií, Nizozemskem, Belgií a vicemistry Evropy z Polska. České stolní tenisky budou hrát ve skupině B společně s Maďarskem, Anglií, Chorvatskem, Nizozemskem a Běloruskem.
"Těžké," reagoval spontánně na los trenér mužů Jiří Chudík. "Je to vyrovnaná skupina na té vyšší úrovni. Většina týmů je na vysoké úrovni. Poláci mají silný tým, stejně jako Nizozemci. Anglie je náš starý rival, jen s Belgií jsme ještě nehráli. Všechny zápasy se ale dají hrát," řekl v rozhovoru pro ČTKChudík.

Poláci se opírají o výkony Lucjana Blaszczyka, který působí v bundesligovém týmu TTC Grenzau společně s Petrem Korbelem. Trinko Keen a Danny Heister tvoří osu nizozemského celku, Belgie staví na výkonech výjimečného Jeana-Michela Saiva. Domácí Němci nominují ostřílené Jörga Rosskopfa, Timo Bolla, Petera Franze a Torbena Wosika. Anglickým strašákem soupeřů je obranář Matthew Syed.

Ve skupině A na sebe narazí novopečení mistři světa ze Švédska a Francouzi, úřadující mistři Evropy. Skupinu doplňují celky Dánska, Ruska, Rakouska a Jugoslávie. Rozlosování soutěží jednotlivců, které začnou 27. dubna, se uskuteční až po zahájení šampionátu.

Rozlosování:

Muži:
Skupina A: Švédsko, Francie, Dánsko, Rusko, Rakousko, Jugoslávie.
Skupina B: ČR, Německo, Polsko, Anglie, Nizozemsko, Belgie.

Ženy:
Skupina A: Německo, Rumunsko, Itálie, Rusko, Švédsko, Francie.
Skupina B: ČR, Maďarsko, Anglie, Chorvatsko, Nizozemsko, Bělorusko.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze