Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští pětibojaři ve finále SP neuspěli

13 2003
Atény - Finále Světového poháru českým pětibojařům vůbec nevyšlo. Nejlepší z čechů byl v Aténách bývalý světový šampion Michal Sedlecký, a to dvaadvacátý. "Jinak, než že to je špatné, to hodnotit nemůžu," řekl trenér Jakub Kučera. Ve finále zvítězil Rustem Sabirhusin z Ruska před polským reprezentantem Martinem Horbaczem. Oba si zajistili účast na olympiádě.

Tu už má jistou díky bronzu z mistrovství světa také český pětibojař Michal Michalík, který tentokrát skončil čtyřiadvacátý.

"Kluci nebyli připraveni, aby do toho vletěli a roztrhali je," doplnil Kučera. Michalíkův výkon podle předpokladů ovlivnila nedávná nemoc a antibiotika, které musel užívat. Ve střelbě zaostal za svým výkonem z mistrovství světa a pokazil šerm.

"Tam bylo vidět, že mu chybí trénink. Pak závod dokončil, aby si zkusil sportoviště a nebyl v nevýhodě pro olympijské hry," konstatoval Kučera.  Sedlecký přijel do Atén s novou zbraní, kterou testuje zatím jen šest týdnů. Na střelnici se mu nedařilo a měl jen 976 bodů.

"Vypadá tom, že v jeho případě se vrátíme ke staré zbrani. Šest týdnů je krátká doba, ale i tak test nevyšel a je to pro nás zkušenost," zjistil Kučera.

Podobně jako Michalík i Sedlecký nechytil rytmus v šermu. Jedinou dobrou disciplínou byl v případě Sedleckého běh. Ve vyšší trávě dosáhl šestého času. "Pokud se dostane na olympiádu, bude mu to vyhovovat," uvedl trenér.

Z olympijských sportovišť si pětibojaři vyzkoušeli parkur, plavecký bazén a běžeckou trať. Haly pro šerm a střelbu ještě nestojí. Kvůli bezpečnostním opatřením vstávali už v pět ráno, aby stihli se zbraněmi projít rentgeny.

"Dost to zdržuje a den se natáhne. Je dobře, že jsem si to zkusili a jsme schopni se na to připravit," uvedl Kučera a dodal, že nefungovala doprava. Autobus pro sportovce jezdil jen jednou za hodinu a půl.

Výsledky:
1. Sabirhusin (Rus.) 5468 bodů, 2. Horbacz (Pol.) 5464, 3. Krungolcas (Lit.) 5432, 4. Meljach (Běl.) 5424, 5. Senior (USA) 5420, 6. Gebhardt (Něm.) 5400, ...22. Sedlecký 4992, 24. Michalík (oba ČR) 4832.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze