Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští pětibojaři se v Ústí prosadili

29 2003
Ústí nad Labem - Trojice Michal Michalík, Michal Sedlecký a Libor Capalini bezpečně postoupila do nedělního finále mistrovství Evropy v moderním pětiboji. V kvalifikaci v Ústí nad Labem vypadl pouze Martin Dvořák. Michalík, Sedlecký a Capalini tvoří i české družstvo a už nyní je prakticky jasné, že mají zaručenou medaili z týmové soutěže, která se počítá na základě finálových výsledků.

S Čechy totiž mají kompletní tým ve finále z patnácti států už jen Rusové a Maďaři. "Z čehož je možné vyvodit, že máme první medaili, ale ještě nevíme jakou," řekl český kouč Jakub Kučera. 

V pohodě zvládl kvalifikaci bronzový z mistrovství světa Michalík. Po střelbě byl druhý a v šermu prohrál jen šest z dvaatřiceti soubojů. "A měl jasný postup, takže ztráta motivace znát nebyla. Pak se vykoupal a lehce zaběhl," uvedl Kučera.

Bez problémů si pohlídali místo mezi dvaatřicítkou finalistů Sedlecký a obhájce evropského titulu Capalini. Oba solidně stříleli i šermovali a v plavání i běhu mohli šetřit síly. "Šli v pohodě a úplně najisto do finále," potěšilo trenéra.

Jen Dvořák končil závod se sklopenou hlavou. O finále se připravil v šermu, který pokazil. "Bylo to tragické, jeho nejhorší výkon mezi seniory," doplnil Kučera.

V sobotu je na programu finále soutěže žen s Alexandrou Kalinovskou, Lucií Grolichovou a Sylvií Marčevovou. V neděli půjde o medaile a místa na olympiádě v Aténách mužům.

Výsledky
Muži - kvalifikace
Skupina A:
1. Brandt (Švéd.) 4208 b., ...3. Michalík 4204, 23. Dvořák (oba ČR) 3976.
Skupina B: 1. Balogh (Maď.) 4256, ...9. Sedlecký 4224, 12. Capalini (oba ČR) 4216.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze