Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští muži a páry vykročili za zlatem

Denisa Barešová v přednosu, do semifinále jde ze sedmého místa. | foto: Jaromír NovákiDNES.cz

13 2006
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Čtyři kategorie sportovního aerobiku mají na mistrovství světa v Rotterdamu po základní části a dnes večer je čeká semifinále. Z českých reprezentantů do něj prošli všichni - tedy tři děvčata v ženské kategorii, dále tři muži, tři tříčlenné týmy a dva páry.

Do semifinále postupuje v každé kategorii pouze dvanáct účastníků, to se však týkalo pouze žen, kterých v základní části soutěžilo jedenadvacet. Týmů bylo na startu jedenáct, mužů sedm a jen tři páry.

Dopolední soutěž už však naznačila, jaké jsou české medailové naděje, protože na rozdíl od čtvrtečního prejudgingu rozhodčí už udělovali známky.

Nejlépe pro české barvy dopadla kategorie mužů, nejvýš byl hodnocený úřadující mistr světa Petr Jánský, na druhém místě skončil Jan Pochobradský, letošní mistr Evropy z Kyjeva. Za nimi byl finský reprezentant Viitanen, čtvrtý jeho krajan Väisänen a pátá příčka patřila Vojtěchu Ešnerovi.

Bohužel, stále platí pravidlo FISAF, že do šestičlenného finále mohou postoupit z jedné země pouze dva soutěžící... Je tedy zřejmé, že Ešner se na sobotní večerní vyvrcholení šampionátu bude jen dívat.

Situace je samozřejmě velice příznivá v párech, ze tří účastníků byla v základní části nejlépe hodnocená dvojice Tomášková - Dušek před Procházkovou se Sirotkem. S velkým bodovým odstupem za nimi skončil německý pár, který ale přesto může počítat se světovým bronzem.

V kategorii tříčlenných týmů byli nejlepší Francouzi, ale hned za nimi skončila česká trojice Babková, Volková, Zimová, zatím tedy stejné pořadí jako na letošním mistrovství Evropy. Následují Australanky a na čtvrtém místě je tým Birnbaumová, Fricová, Fujdiarová.

Také pátá příčka zde patří Česku, jmenovitě trojici Šejvlová, Komarov, Novosad. Jenže, jak už bylo připomenuto, do šestičlenného finále mohou jen dva týmy z jedné země.

České nemilé překvapení se konalo v kategorii žen. Tu sice s přehledem vyhrála mistryně světa i Evropy finská závodnice Piiliová, jenže před česká děvčata se ještě dostaly všechny tři Australanky a další Finka!

Až šesté místo tak patřilo Silvii Galíkové, která ze sebe na sedmou příčku nečekaně odsunula Denisu Barešovou, juniorskou mistryni světa a Evropy z roku 2004. Přitom Galíková do letošního června závodila v tříčlenném týmu, který loni vyhrál mistrovství světa a letos v létě se rozpadl. Na devátou pozici zabojovala Tereza Zámostná.

Semifinále sportovního aerobiku je na programu od 17.00, dnes odpoledne soutěží v základní části mistrovství fitness družstva v kategoriích step, aerobic a hip hop. Fitnessy čeká semifinále v sobotu dopoledne.

Výsledky základní části sportovního aerobiku

Ženy: 1. Piiliová (Finsko), 2. Carmichaelová (Austrálie), 3. Niemiová (Finsko), 4. Hallidayová, 5. Scullyová (obě Austr.), 6. Galíková, 7. Barešová (obě Česko), 8. Lamssarrafová (Niz.), 9. Zámostná (Česko).

Muži: 1. Jánský, 2. Pochobradský (oba Česko), 3. Viitanen, 4. Väisänen (oba Finsko), 5. Ešner (Česko¨), 6. Haapasalmi (Finsko), 7. Risetti (Řecko).

Páry: 1. Tomášková, Dušek, 2. Procházková, Sirotek (oba Česko), 3. Jungová, Querubin (Německo).

Tříčlenné týmy: 1. Pinová, Elie, Orta (Franciwe), 2. Babková, Volková, Zimová (Česko), 3. Carmichaelová, Carofanová, Morrisonová (Austrálie), 4. Birnbaumová, Fricová, Fujdiarová, 5. Šejvlová, Komarov, Novosad (oba Česko), 6. E. a D. Hulstaertovy, Ongenová (Belgie), 7. Bebanová, Aimee a Alyssa Treschovy (Nový Zéland), 8. M. a S. Delsovy, Hellingmanová (Niz.).Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze