Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští motocyklisté pojedou v Le Mans

14 2000
L e M a n s - Z druhé poloviny závodního pole odstartuje český motocyklový tým Fast Bee Racing v sobotu odpoledne do slavného závodu 24 hodin v Le Mans. V čtvrtečních a dnešních měřených trénincích vybojoval tým ve složení Michal Bursa, Jindřich Hudeček, Ondřej Lelek a Francouz Alain Bronec s motocyklem kawasaki celkově 32. místo, mezi superbiky byl devatenáctý.
"Nepřálo nám počasí. Stále zde prší, což nám moc nevyhovuje. Spoléhali jsme, že nám kvalitním časem pomůže Bronec, který zde jako jediný již závodil a zná zdejší trať, ale nevyšlo to," přiznal manažer týmu Jan Šťovíček. Ve vytrvalostních závodech však na časech dosažených v tréninku tolik nezáleží. "Pouze stanovují vzdálenost od startovní čáry," dodal Šťovíček.

Vůdčí osobností týmu je trojnásobný mistr republiky v závodech superbiků Bursa, podle nějž se trať v Le Mans podobá mosteckému okruhu. "Docela se mi líbí. Je zde řada rychlých úseků, krásný sklon, celkově je pěkná," pochvaloval si Bursa, jehož jediným přáním je, aby nepršelo. "Suchá trať by byla samozřejmě výhodnější," podotkl.

Přesto však Bursa ani na chvilku nezapochyboval, že by se tým nekvalifikoval do hlavního závodu. Do něj ze 67 týmů postoupilo 56. "Budeme se snažit, abychom se nejen zúčastnili, ale také udělali výsledek. Bylo by hloupé, abychom skončili čtyřicátí," řekl Bursa. Závod s první účastí českého týmu v historii začne v sobotu v 15:00.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze