Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští moderní pětibojaři se na ME blýskli bronzem v soutěži družstev

Ondřej Polívka | foto: www.pentathlon.org

13 2014
Bronz v soutěži družstev získali čeští moderní pětibojaři na mistrovství Evropy v Székesfehérváru. Mezi jednotlivci si v Maďarsku nejlépe vedl devatenáctý Ondřej Polívka, Jan Kuf byl dvacátý a Martin Bilko pětadvacátý. Tituly brali Rus Alexandr Lesun a domácí tým.

"Je to skvělý výsledek. I bez olympijského vítěze Davida Svobody dosáhl mladý tým na cenné kovy. Rozhodně úspěch," uvedl trenér Jakub Kučera v tiskové zprávě. "Moderní pětiboj tak potvrdil pozici jednoho z nejúspěšnějších českých sportů. Už čtrnáctý rok po sobě se z velké akce typu olympijské hry, mistrovství světa nebo Evropy nevrátí pětibojaři bez medaile," připomněl Kučera.

Slibně ve finále začal zejména Kuf, který v úvodním šermu jako jediný z českého tria nasbíral více vítězství než porážek a byl dvanáctý. Parkur se mu však nepovedl a klesl po něm i za své reprezentační kolegy, pozici si znovu vylepšil sedmým časem v závěrečné kombinaci běhu se střelbou.

Polívka i Kuf nasbírali shodně 1 405 bodů, Bilko o dvanáct méně. V součtu to českým reprezentantům stačilo na třetí místo v týmové soutěži za vítěznými Maďary a druhou Itálií. Barbora Kodedová obsadila v sobotní soutěži žen 32. místo, ME podruhé vyhrála Němka Lena Schönebornová.

ME v moderním pětiboji v Székesfehérváru

Muži - finále: 1. Lesun 1 493, 2. Frolov (oba Rus.) 1 485, 3. Tymoščenko (Ukr.) 1 476, ...19. Polívka 1 405, 20. Kuf 1 405, 25. Bilko (všichni ČR) 1 393.

Družstva: 1. Maďarsko 4 324, 2. Itálie 4 236, 3. ČR 4 203.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze