Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští kanoisté na ME - další bronz

1 2006
L'Argentiere la Bessée - Další bronz do sbírky české výpravy na mistrovství Evropy vodních slalomářů přidali čeští deblkanoisté. V sobotním závodě hlídek skončilo družstvo ve složení Jiras, Máder, Volf, Štěpánek a Pospíšil, Pollert třetí, nestačili pouze na vítězné Němce a druhé Francouze.

Navázali tak na páteční stříbro kajakářek a bronz kanoistů.

Kajakáři Ondřej Raab, Lukáš Kubričan, Tomáš Kobes na stupně vítězů nedosáhli a obsadili páté místo. Z vítězství se radovalo družstvo Slovinska před Poláky a Němci.

V kvalifikaci na nedělní závody jednotlivců dnes mezi deblkanoisty uspěly všechny tři české posádky, nejlépe se umístili Volf se Štěpánkem na čtvrtém místě. V nabité soutěži kajakářů naopak postoupil pouze pátý Raab. Kubričan minul ve druhé jízdě branku, Kobes svými časy na první dvacítku nestačil.

Výsledky:
Muži:
3xK1: 1. Slovinsko (Kauzer, Kralj, Meglič) 241,14 (4 tr. sekundy), 2. Polsko (G. Polaczyk, H. Polaczyk, Popiela) 242,41 (2), 3. Německo (Dörfler, Grimm, Pfannmöller) 242,85 (6), ...5. ČR (Raab, Kubričan, Kobes) 247,43 (2).
3xC2: 1. Německo (Michel/Piersig, Schröder/Henze, K. Simon/R. Simon) 265,50 (0), 2. Francie (Quemerais/Le Pennec, Forgit/Braud, P. Luquet/Ch. Luquet) 269,69 (2), 3. ČR (Jiras/Máder, Volf/Štěpánek, Pospíšil/Pollert) 271,50 (6).

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze