Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České házenkáře cepuje před mistrovstvím světa i bývalý desetibojař

Trenéři českých házenkářů Daniel Kubeš (vlevo) a Jan Filip při rozhovoru s novináři. | foto: Martin Polívka, MAFRA

3 2015
Přání mají podobné, jaké si dává na Nový rok většina lidí: Hlavně zdraví! Reprezentační trenéři házenkářů Jan Filip a Daniel Kubeš mají od pátku k ruce všech osmnáct hráčů nominovaných na závěrečnou přípravu na světový šampionát v Kataru. Ten pro Česko začíná 16. ledna duelem s Francií.

Příprava to bude „západočeská“ - tým se sešel v Plzni, odtud příští týden vyrazí na dvě generálky do Německa. „Je to házenkářské město a v týmu máme hodně Plzeňáků,“ připomíná Filip; mezi ně patří i kapitán Filip Jícha. Oba trenéři jsou pamětníky posledního českého vystoupení na MS - Kubeš s Filipem hráli na šampionátu 2007.

V Plzni budete celkem šest dní. Jaký program hráči absolvují?
Filip:
Náročný, máme toho před sebou ještě hodně. Hráče čekají atletické tréninky pod vedením bývalého německého desetibojaře Gerharda Rösera. Odpolední tréninky už budou házenkářské, zaměřené na taktiku, útočné kombinace, obranné styly.

Fotogalerie

Co vám nejvíc zamotává hlavu?
Kubeš:
Nemáme ji zamotanou. Vánoční pohár v Polsku nám ukázal věci, na kterých tady v Plzni musíme dělat. Slibujeme si, že když se k nám teď připojili kluci z bundesligy a gólmani, ještě se zvýší intenzita a kvalita tréninku. Věřím, že se v problematických věcech budeme moci posunout dál a všechno naladíme na Katar.

Nominaci ovlivňují zranění. Dá se říci, že nyní jsou všichni stoprocentně zdraví?
Filip:
Jsou to jen maličkosti a přejeme si, aby už hráči zdraví zůstali. Doteď jsme zkoušeli, šanci dostali všichni, kteří připadali v úvahu. Bohužel, ani teď v Polsku jsme se nevyhnuli vážnému zranění, odnesl to Libor Hanisch.
Kubeš: Představa, že třicetiletý házenkář nemá vůbec žádné problémy, je scestná. (úsměv) Ale v tréninku nás nic nelimituje.

Z osmnácti členů kádru dva musíte škrtnout. Vychází to správně, že se bude zužovat mezi spojkami?
Filip:
Nebudeme předbíhat, byla by to spekulace. V hlavách samozřejmě máme nějakou představu, ale pořád ji může ovlivnit příští týden v Plzni a dva poslední přípravné zápasy v Německu. Hlavně doufáme, že už ji neovlivní žádný další zdravotní problém.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze