Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští dorostenci i dorostenky na závěr mistrovství Evropy prohráli

David Procházka a Klára Spilková, vítězové ankety golfista roku 2009. | foto: Martin Kabát

10 2010
Česká dorostenecká družstva nezopakovala loňské úspěchy na mistrovství Evropy. Dívky si v konečném pořadí pohoršily o tři místa a chlapci o šest. Stanovily to dnešní konečné zápasy o umístění, ale to, že rok 2009 se nebude opakovat, bylo jasné už ve středu po kvalifikaci. Češi se v obou kategoriích nedostali do prvních výkonnostních flightů.

Osmička nejlepších utekla děvčatům velice těsně. Po prvním kvalifikačním kole se v dánském Aalborgu držely na děleném čtvrtém místě. Dařilo se zejména Kateřině Krásové, ale ve druhém dnu se ale naopak právě její výsledek škrtal. Nakonec by bývaly stačily dvě rány a čtveřice by se posunula před Němky a Finky na kýžené osmé místo...

To se však nestalo a Češky musely sebrat síly pro jamkové play-off. Porazily Skotsko i Norsko, ale v sobotním duelu podlehly Rakousku, a tak se vrátily na desátou příčku, kde byly už po kvalifikaci.

Ve vyřazovací části už byla oporou Klára Spilková, jíž se v kvalifikaci tolik nedařilo. Vyhrála všechny tři své singly a dvakrát se totéž podařilo i Karolině Vlčkové, která nestačila až na Rakušanku Marinou Stützovou.

Nehrající kapitánka Martina Dorníková stavěla vždy tutéž sestavu a dvojice do čtyřhry, kterou spolu s Krásovou tvořila Adéla cejnarové, ze tří vystoupení proměnila ve výhru jedno, proti Norkám.

Nehrající kapitán Miroslav Holub na webových stránkách České golfové federace své "kluky" od druhého kvalifikačního kola pokaždé chválil, přestože na flight A neměli a v play-off vyhráli jen jedno ze tří utkání.

Nejdřív podlehli Španělsku, zvítězili nad Finskem, ale v sobotu je přehrálo Německo, a tak českým dorostencům patří konečná 14. pozice evropského šampionátu.

Pravidelně, i když ne vždy, se z nominované šestice dokázal v tureckém Klassis Golf & Country Clubu prosadit pouze Martin Příhoda. V jednom z kvalifikačních kol zahrál ránu pod par a v jamkovce vyhrál dva ze tří singlů.

Tým spolu s ním tvořili David Procházka, Michal Pospíšil, Šimon Zach, Adam Studený a Vojtěch Dostál.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze