Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští dálkoví plavci se utkají o tituly na 5 a 10 kilometrů

Jana Pechanová v cíli závodu v Seville. | foto: Jiří Seidl, Jiří Seidl,  MF DNES

2 2010
Česká dálkoplavecká špička – a nejen ta – se o víkendu sjede do Svobodných Heřmanic. V tamějším břidlicovém lomu, na Heřmanických Šífrech, se koná tradiční závod, který je letos mistrovstvím republiky na 5 a 10 kilometrů.

Na Šífrech se o tituly utkají Jana Pechanová, Rostislav Vítek, Jan Pošmourný, Silvie Rybářová, Magda Okurková, Lenka Štěrbová, ale i Květoslav Svoboda, který je bazénovým specialistou.

Z reprezentantů bude chybět jen krnovský Libor Smolka. "Stále se připravuje v Austrálii, odkud za dva týdny poletí rovnou na mistrovství světa do kanadského Robervalu," řekl šéf závodu Ivan Smolka.

V sobotu plavce čeká 10 kilometrů, přičemž první rozplavba startuje v 9 a druhá ve 14 hodin. Nedělní program na 5 kilometrů má tři rozplavby – v 9, v 11 a ve 13 hodin.

"Letos jsme připravili nový směr okruhu, který má tisíc metrů, abychom se pokusili zamezit nepříjemným protisměrným střetům mezi závodníky," řekl Smolka.

Zpestřením šampionátu bude mimo jiné Pohár Obce Svobodné Heřmanice, které si letos připomínají 760 let vzniku. Závod na 1 000 metrů startuje v sobotu v 18 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze