Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští boxeři získali tři prvenství

6 2003
Zubří - Druhý ročník mezinárodního turnaje v boxu Grand Prix města Zubří - Memoriálu Václava Procházky se české reprezentaci vydařil. Tři rohovníci zvítězili, další tři se probojovali do finále. „S výsledky jsem spokojený. Sešla se tady lepší konkurence než loni, přijely opravdu hvězdy,“ připomněl šéftrenér české reprezentace Svatopluk Žáček.

Největší ovace šesti stovek diváků v zuberské házenkářské hale vyvolalo finále polotěžké váhy, v němž se střetl bronzový z letošního mistrovství světa Rudolf Kraj s úřadujícím evropským šampionem Michailem Galou. Domácí favorit si ve všech čtyřech kolech udržoval převahu, na body zvítězil výrazně 32:17.

„Vždycky jdu do ringu s cílem vyhrát, ale abych se přiznal, moc jsem si nevěřil. Přece jen boxovat s mistrem Evropy je těžké,“ přiznal Rudolf Kraj, který zároveň dostal cenu pro nejtechničtějšího boxera turnaje. Jeho finálový soupeř zase obdržel cenu diváků.

„Rudova vítězství si hodně cením, protože Gala je vynikající. Někdo by si mohl říct, že Kraj vyhrál proto, že boxoval doma. Ale tak to nebylo. Zvítězil zaslouženě,“ dodal šéftrenér Žáček.

Další česká prvenství vybojovali Ivan Jegorkin v kategorii do 57 kg, jenž těsně zdolal Maďara Ladanyiho, a Petr Novotný, který v kategorii do 75 kg bez boje překonal Litevce Jasivičiuse. „Bojovali také ostatní borci, vyzdvihl bych zejména stříbrného Deszkasze,“ podotkl Žáček.

Turnaj nabídl nejen lepší kvalitu než loňská premiéra, přilákal také víc diváků. K dokonalosti chybí už jen zpestření v podobě kubánské výpravy.

„Je to otázka peněz a taky jejich programu, protože Kubánci nepoletí do Evropy jenom kvůli jednomu turnaji,“ vysvětlil prezident České boxerské asociace Dušan Nejedlý.

„Ovšem i tak můžeme být spokojeni. Pokud se nestane nic nepředvídaného, za rok se tady sejdeme znovu.

Výsledky Grand Prix města Zubří
Do 54 kg:
Abzalimov (Rus.) - Dunka 26:9, 3. Fáber (oba ČR), do 57 kg: Jegorkin (ČR) - Ladanyi (Maď.) 14:11, 3. Duraj (ČR), do 60 kg: Alakverdijev (Rus.) - Dudaš (Maď.) 28:8, 3. Šachbazjan (ČR), do 64 kg: Gasandij (Rus.) - Proksa (Pol.) 39:23, 3. Halaš (ČR), do 69 kg: Wawrzycek (Pol.) - Tirean (Rum.) 27:16, 3. Haas, Horváth (oba ČR), do 70 kg: Baskajev (Rus.) - Deszkasz (ČR) 35:25, do 75 kg: Novotný (ČR) - Jasevičius (Lit.) bez boje, 3. Vrtiška (ČR), do 81 kg: Kraj (ČR) - Gala (Rus.) 32:17. do 91 kg: Mamontor (Rus.) - Bartek 20:9, 3. Polakovič (oba ČR), nad 91 kg: Timorzijev (Rus.) - Claudiu (Rum.) bez boje, 3. Pleva (ČR). Nejtechničtější boxer: Kraj. Cena diváků: Gala.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze