Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští biatlonisté ve smíšeném závodě útočili na medaili, ale neuspěli

Němečtí biatlonisté se radují v cíli posledního závodu letošního Světového poháru, který zcela ovládli | foto: AP

28 2010
Čeští biatlonisté zakončili sezonu sedmým místem v mistrovství světa smíšených štafet, v němž ovšem po třetím úseku Michala Šlesingra sahali po medaili. Na závěr finále Světového poháru vyhráli za hustého sněžení v ruském Chanty Mansijsku suverénně Němci.

Česká čtveřice ve složení Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová, Šlesingr a Jaroslav Soukup dojela do cíle dvě minuty a 39,4 sekund po Němcích.

Na prvních dvou úsecích se české ženy udržely relativně v kontaktu s nejlepšími, a i když Šlesingr vyrážel do svého úseku jako devátý, vytáhl štafetu až na třetí místo.

"Musím říci, že holky nás všechny překvapily, jak dobře závod zvládly," pochválil Michal Šlesingr na webu českého biatlonu velmi dobrý rozjezd celé štafety."

Nejúspěšnější reprezentant posledních let předával po výborném výkonu Soukupovi v nadějné pozici s patnáctisekundovým náskokem před čtvrtými Ukrajinci.

"Po závodě s hromadným startem, jsem byl úplně vyhnilej a ještě při rozjíždění jsem se trápil, ale jakmile jsem odstartoval, únava byla pryč," dodal Šlesingr.

Finišman však kvarteto k medaili nedotáhl. Ve střelbě v leže se Soukup zachránil před trestným kolem až třemi dobíjeními a ze závěrečné položky odjížděl omsmý. Ve finiši ještě přespurtoval Itala De Lorenziho a doběhl sedmý. "Jsme určitě spokojeni, ale když se závod vyvíjí dobře, začnete myslet i trochu výš," řekl Šlesingr.

Němci si dojeli pro druhý titul v historii především díky svým skvělým ženám. Nejlepší biatlonistky sezony Simone Hauswaldová a Magdalena Neunerová vytvořily týmu více než minutový náskok, který Simon Schempp a Arnd Peiffer v poklidu udrželi.

Druzí skončili s odstupem téměř půldruhé minuty Norové s finišmanem Olem Einarem Björndalenem, třetí bylo Švédsko.

MS smíšených štafet

(2x6 + 2x7,5 km): 1. Německo (Hauswaldová, Neunerová, Schempp, Peiffer) 1:18:17,4 (0 tr. okruhů+6 dobíjení), 2. Norsko (Flatlandová, Bergerová, Svendsen, Björndalen) -1:24,0 (0+6), 3. Švédsko (Jonssonová, Olofssonová-Zideková, Ferry, Bergman) -1:30,8 (0+11), 4. Rusko -1:42,1 (1+9), 5. Francie -2:08,2 (0+9), 6. Ukrajina -2:24,3 (0+10), 7. Česko (Soukalová, Tomešová, Šlesingr, Soukup) -2:39,4 (0+10).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze