Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští basketbalisté ve Svitavách zůstanou. Američan Mickelson ne

Jobi Wall (vpravo) z Pardubic obchází Huntera Mickelsona ze Svitav. | foto: Martin Veselý, MAFRA

25 2017
Až na pár věrných tuzemských duší, zosobněných kapitánem Tomášem Teplým, se tým svitavských basketbalových Turů po každé sezoně nápadně proměnil. Pokud jde o zahraniční hráče, tak bezvýhradně. Ovšem trenér Lubomír Růžička, jenž k mužstvu přišel v průběhu sezony, chce kádr konečně ustálit.

Fanouškům Svitav bezpochyby udělá radost, že česko-slovenské opory, jež Turům pomohly k prvnímu místu v nadstavbové skupině A2, a tím i do play-off, po vyřazení ve čtvrtfinále s Pardubicemi 1:4 na zápasy nikam nezmizí.

„Čeští hráči jsou u nás podepsaní na dlouhodobé kontrakty,“ poznamenal Růžička. „Z toho plyne určitá stabilita. Víme, že příští dva roky budeme mít Romana Marka, Pavla Slezáka, Jirku Jelínka, Tomáše Teplého a další,“ vypočetl kouč.

Právě rozehrávač Marko, křídelník Slezák a pivot Jelínek přitom hráli v „upgradu“ výkonů Svitav jednu z hlavních rolí i vzhledem k tomu, že na rozdíl od ostatních měli bohaté zkušenosti z play-off z jiných celků.

Tuři sami je hráli loni poprvé a podle očekávání se v něm tehdy nezdrželi dlouho - s mistrovským Nymburkem vypadli 0:3 na zápasy. Naproti tomu Slezák sám čtyřikrát dobyl titul právě v barvách Nymburka a má i řadu medailí z Prostějova. Za ten hrál finále rovněž Marko, jenž je vedle toho mistrem rodného Slovenska. Jelínek byl zase dvakrát vicemistrem s Děčínem. Růžička všechny tři pravidelně posílal na palubovku klidně na půl hodiny.

Trochu jiná situace je, vcelku pochopitelně, u cizinců. „S těmi je to složité. I pro pardubickou Beksu bude po takové nováčkovské sezoně asi dost těžké udržet Domineze Burnetta. Vždycky je to o finančních mantinelech,“ konstatoval trenér Růžička.

„Můžu prozradit to, že se všemi čtyřmi cizinci (Brett Roseboro, Jere Vučica, Bryan Smithson a Hunter Mickelson) jsme v úzkém kontaktu, ale například Hunter Mickelson (jeden z nejlépe doskakujících hráčů v lize) si teď už dává takové požadavky, které jsou pro nás limitující,“ řekl šéf svitavské lavičky.

„A víme, že mu musíme popřát hodně štěstí v jeho kariéře, protože můžu potvrdit, že tu nezůstane,“ doplnil Růžička.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze