Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští amatéři jsou v Texasu zatím poslední, kapitán zklamán

Klára Spilková ve finálovém kole European Young Masters. | foto: FFGolf-Alexis Orloff

5 2009
První kolo prestižního turnaje The Spirit International Amateur Golf Championship Čechům nevyšlo. Čtyřčlenné družstvo ve složení David Procházka, Jiří Korda, Klára Spilková, Karolína Vlčková je v Texasu až na posledním dvacátém místě. Cíl umístit se v první desítce se vzdaluje, na vylepšení pozice mají reprezentanti ještě tři kola.

V tom středečním si na hřišti Whispering Pines Golf Clubu počínaly obě dvojice stejně. Hraje se ve formátu best ball a v mužské i ženské kategorii Češi zapsali výsledek 73, tedy jednu ránu nad par. Spilkové s Vlčkovou to stačilo na sedmnácté místo, Procházka s Kordou byli s tímto výsledkem devatenáctí.

"Ještě po deváté jamce jsme byli v paru, ale neudrželi jsme to. Dohromady jsme hráli jen čtyři birdie a to je strašně málo. Paty nám bohužel vůbec nepadaly, takže jsem zklamán," uvedl pro oficiální web České golfové federace kapitán Miroslav Holub.

Podle jeho informací jsou na sice širokém, ale zároveň hodně dlouhém hřišti unikátní greeny. Velice rychlé a členité. Obtížnost odpovídá mezinárodnímu standardu. Areál, nacházející se asi 80 kilometrů severně od Houstonu, byl otevřen v roce 2000 a vybudován pro špičkové akce.

"Spirit" se na něm hraje v lichých letech, mezi světovými šampionáty. Letos se koná poprvé po přijetí golfu za olympijský sport. Podle ředitele Erika Fredricksena "představuje opravdové hvězdy zítřka. Špičkoví světoví hráči zažijí i cosi jako olympijskou zkušenost zahrnující slavnostní zahájení, bydlení v mezinárodní vesnici, návštěvu hostitelského města Houston, tematické večery i slavnostní zakončení turnaje s vyhlášením výsledků a předáním cen," řekl.

Výsledky jsou vyhlašovány v pěti kategoriích: národní, týmy a jednotlivci mužů a žen. Ve všech jsou udělovány zlatá, stříbrná a bronzová pamětní medaile.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze