Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cesta do F1 bude složitá

Přátelské objetí Jordana a Charouze - Majitel stáje formule 1 Eddie Jordan a Janišův manažer Antonín Charouz se sešli v Praze kvůli jezdcově budoucnosti. | foto: Dan MaternaMF DNES

5 2003
Praha - Před více než dvěma lety seděl vedle Tomáše Engeho oblečeného do barev Prostu a nechyběl ani po boku jeho následovníka. Na Janišových jízdách v jordanu má největší zásluhu právě on. "Není lehké dostat jezdce do F1," začal se sklopenou hlavou Antonín Charouz. "Tomášovi to ze známých důvodů nevyšlo. Teď má šanci Jarek."

Charouz neupadal do dřívějších planých, nadnesených frází a přiznal, že k závodnímu angažmá jeho současného koně číslo 1 je ještě daleko. "Vím v čem jsem chyboval a Jarek ví, co dělal špatně Tomáš. Toho se musí vyvarovat! Jediný problém znamená konec."

Při cestě do formule 1 se všichni ptají dnes v první řadě na peníze a Janišův manažer Charouz se za muže schopného sehnat nepočitatelné sumy dolarů nepokládá. "Naše země je malá a nemáme sponzorskou sílu Brazílie nebo Německa. Původně jsme u Tomáše mysleli, že pozice prvního pilota z bývalého východního bloku může být výhodou. Ale není to tak."

Při Janišových jízdách ve voze F1 jordan v Jerezu nebyl, ale každý večer měl na telefonu šéfa týmu Eddieho Jordana. "První den řekl: dobré. Snad jen, že si pomalu zvykal na brzdy. Ale to byla naše strategie. Nic neuspěchat."

Ve čtvrtek na mokru se Janiš zlepšil a Jordan už Charouzovi do telefonu prý vypustil i slovíčka chvály. "Rychlost jeho adaptace na auto a podmínky je překvapila. Jarek je prý do dvou let zralý na formuli 1." Na závěr hovoru prý Jordan přislíbil manažerovi další testy: "Brzy se určitě opět setkáme."

Charouze Janišova jistota za deště nepřekvapila. "Jarek má obrovský cit pro auto. Vždy, když se horší podmínky, jezdí výborně." Jednoduché. Janišovi pomohl v Jerezu déšt, i když se tak sám netvářil. "Nemám mokro, jako ostatně většina jezdců rád. Ale asi mi to jde."

K angažmá Jaroslava Janiše v roce 2004 toho Charouz moc neprozradil. "Už máme smlouvu, ale víc vám říct nemůžu," prohlásil na tiskové konferenci. Hájil se, že podle dohody musí mlčet, vehementně však naznačoval...

"Pojede v týmu jedné automobilky a jeho šéfem bude muž, který v motorsportu dosáhl na absolutní vrchol." Nabízí se varianta série DTM, automobilka Mercedes a mistr světa F1 Keke Rosberg. "Nevylučuji, že Jarek nezůstane u jedné soutěže," dodal nezvykle netajemný Charouz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze