Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Českým atletům skromné ubytování nevadí

22 2003
Paříž - Do jídelny jezdí na kole, ve volných chvílích hrají Medal of Honour, počítačovou hru z doby druhé světové války. I tak vypadá český život v atletické vesnici. "Mastíme proti sobě," říká Tomáš Janků o společné zálibě s Jaroslavem Bábou. Notebooky propojí, nechybějí ani sluchátka. "Jasně, že vyhrávám já," směje se atlet Dukly, profesionální voják. "Je lepší, co se dá dělat. Já ho porazím maximálně v autech," krčí rameny Bába.

Už s nimi hrál i tyčkař Adam Ptáček, dnes se připojí i další z počítačových nadšenců desetibojař Roman Šebrle.

"Máme ještě dva počítače, můžeme hrát v šesti, kdyby měl někdo zájem," vyzývá Bába.

Českým atletům nevadí skromné podmínky v univerzitním městečku. Pobyt v malých pokojích většinou s jednou postelí a málokdy se sociálním zařízením berou s nadhledem.

Trenéři mají na mistrovství světa omezený přístup k závodníkům

Se vstupem na rozcvičovací stadion v blízkosti Stade de France v Paříži mají
potíže čeští atletičtí trenéři. Třebaže výprava má celkem jedenáct koučů, vlastní pouze pět akreditací, které umožňují přípravu reprezentantů navštívit.

Se vstupem na rozcvičovací stadion v blízkosti Stade de France v Paříži mají
potíže čeští atletičtí trenéři. Třebaže výprava má celkem jedenáct koučů, vlastní pouze pět akreditací, které umožňují přípravu reprezentantů navštívit.

Brazilský dům, který obývají společně s Keňany, atlety ze Sýrie a samozřejmě Brazilci, je jako jediný v rozsáhlém areálu na čipové karty, je však až na druhém konci od hlavního vchodu.

Sice přímo u tréninkového stadionu, ale zase hodně daleko od jídelny, kam atleti chodí třikrát denně. A často tam jezdí na kole, která jsou v areálu volně k dispozici.

"Je to pohoda, aspoň nemusím tolik chodit," usmívá se diskařka Věra Pospíšilová.

"Všichni z vesnice jezdí trénovat na stadion u našeho domu, takže tam kola vždycky najdeme," vypíchl přednost vedoucí výpravy František Fojt.

Kola jsou volně k mání v areálu, kam s ním atlet dojede, tam ho nechá. "Ještěže je Petr Sikora šikovný chirurg, už nám tři kola spravil," povídá se masér výpravy Vladimír Brejcha.

Všichni se shodli, že už bydleli lépe, ale nikomu to nevadí. "Kdo chce mít každý den tři nové ručníky na posteli, ať si jde jinam," mávl rukou výškař Tomáš Janků.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze