Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český tým propadl ve smíšené štafetě biatlonistů, v Pokljuce vyhrálo Švédsko

Smíšenou štafetu biatlonistů vyhrálo Švédsko (uprostřed) před Ukrajinou (vlevo) a Francií | foto: AP

19 2010
Hned úvodní úsek zničil naděje české smíšené štafety biatlonistů na solidní výsledek v závodě SP v Pokljuce. Zdenka Vejnarová totiž musela na tři trestné okruhy. Další dva absolvovala Barbora Tomešová a svými kolegy Jaroslavem Soukupem a Michalem Šlesingrem nakonec nebyli vůbec hodnoceni. Šlesingr byl v posledním kole dostižen.

Těsné vítězství vybojovali Švédové, jejichž finišman Carl Johan Bergman se dostal do čela sedm set metrů před cílem. V patách měl Ukrajince Sergeje Sedněva a Martina Fourcada z Francie, kteří se v cíli vtěsnali do odstupu sekundy a tří desetin. S Bergmanem se z prvenství radovali Helena Ekholmová, Anna Carin Zideková a Fredrik Lindström. Z dvaadvaceti štafet nebylo hodnoceno celkem pět.


Smíšená štafeta (2x6 km + 2x7,5 km):

1. Švédsko (Ekholmová, Zideková, Lindström, Bergman) 1:17:52,0 (0 tr. okruhů+10 dobíjení), 2. Ukrajina (Pidhružná, Vita Semerenková, Semjonov, Sedněv) -0,3 (0+7), 3. Francie (Brunetová, Dorinová, Jay, M. Fourcade) -1,3 (0+10), 4. Rusko -5,6 (0+10), 5. Slovinsko -44,3 (0+7), 6. Itálie -46,1 (1+7), ...ČR (Vejnarová, Tomešová, Soukup, Šlesingr) (5+13) dostižena.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze