Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ruská nadvláda. Český triatlon hájila ve Varech ženská vítězka Frintová

Start Evropského poháru v triatlonu v Karlových Varech | foto: Martin Stolař, MAFRA

18 2014
Závod už se stal tradicí, jenže letos měl i nechtěnou propagaci. Mnohé elitní závodníky odradila hrozba parazita ve vodě na Rolavě, kde Evropský pohár začíná plaváním.

Za negativní kampaň označil ředitel závodu zvěsti o parazitu ve vodě na Rolavě, kde startoval další ročník City Triathlonu Karlovy Vary.

Někteří špičkoví závodníci se kvůli obavám o své zdraví odhlásili, přišli tak o nedělní hlavní závod triatlonového víkendu. „Negativní kampaň ublížila dobrému jménu celé naší akce,“ štve Vladimíra Malého.

Podle něj žádné nebezpečí na plavce nečekalo. Voda na Rolavě je zcela nazávadná a nikomu neublížila. „Bezpečnost a zdraví všech zúčastněných je pro nás na prvním místě,“ ubezpečuje Malý.

Tak trochu ve stínu spekulací a debat o kvalitě vody se nesl víkendový závod. Přitom organizátoři nově přidali trať pro handicapované.

Paratriatlon slouží jako ukázka obrovské lidské síly a životní vůle. „Závodilo se ve dvojicích, samotný závodník s asistentem. Sledovali jsme úžasné výkony,“ oceňuje sportovce Vladimír Malý.

Nová kategorie ještě prohloubila krédo a smysl závodu v centru Karlových Varů. Pořadatelé se snaží především rozproudit město a vyzvat k aktivnímu pohybu co nejvíce lidí. „Snažíme se všechny motivovat, nemusí jít vždy jen o medaile.“

Fotogalerie

Sobota patřila závodům Českého poháru. Mezi muži byl nejrychlejší Maiwaelder z týmu Ekol elite. Ženám dominovala Fanturová z Hisport, cílovou pásku protnula o více jak tři minuty před druhou Janovskou.

V neděli přišel na řadu hlavní závod, který je součástí Evropského poháru. Přestože někteří chyběli, pořád šlo o velmi kvalitní obsazení a triatlon špičkové úrovně. Svou pohodu na domácí trati předvedla Vendula Frintová.

Společně s Italkou Santamariavou zvládly plavání nejlépe, ovšem v posledních kilometrech na kolech se nechaly pohltit pelotonem. Frintová ale skvěle běžela, postupně svůj náskok navyšovala a nakonec jasně vyhrála a připsala si první evropský triumf sezony.

Čeští muži byli vidět především v začátku svého závodu. Lukáš Kočař vylézal z vody za vedoucím Shawem. Pořadí se ale míchalo a pro prvenství si doběhl Rus Andrej Brjuchanov, hned za ním jeho krajan Tutukin. Loňský obhájce Martynenko ztratil necelé dvě minuty a skončil sedmý. Nejlepším Čechem byl jedenáctý František Linduška. Dva velcí favorité Zacheus a Sapunov se museli sklonit ruským triatlonistům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze