Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklokrosaři začínají ve Slaném. Konkurenci zvýší také Belgičané

Ilustrační snímek | foto:  Michal Sváček, MAFRA

25 2015
Kalendář vrcholných cyklokrosových závodů je opět velmi příznivý ke středočeským sportovním fanouškům. Český pohár v populární disciplíně začíná už v pondělí ve Slaném, vyvrcholí pak lednovým mistrovstvím republiky v Kolíně. Celkem se pět z devíti podniků Toi Toi Cupu pojede na území Středočeského kraje.

„Jsme připravení,“ hlásí před pondělním startem ředitel slánského závodu Karel Svoboda.

V okolí plochodrážního stadionu se v hlavní kategorii Elite závodí od 14 hodin, už předtím pojedou mládežníci a ženy.

„Zvýšili jsme divácký komfort, budeme mít i velkoplošnou obrazovku s přímým přenosem,“ pochlubil se Svoboda.

Kalendář

Český pohár v cyklokrosu

28. září: Slaný
3. října: Hlinsko
10. října: Milovice
28. října: Tábor
31. října: Louny
14. listopadu: Holé Vrchy
17. prosince: Uničov
12. prosince: Mladá Boleslav
9. ledna: Kolín – mistrovství ČR

Do boje se kromě české špičky hlásí i silná mezinárodní konkurence, třeba Nizozemec David van der Poel či Belgičané Jim Aernouts, Wietse Bosmans a Jens Vandekinderen. Prestiž Českého poháru letos nově zvyšuje zařazení tří závodů z devítidílného seriálu do kategorie C1 v kalendáři UCI.

„Obnáší to ceny kolem 300 tisíc korun na závod, dalších pět závodů je pak v kategorii C2,“ řekl nový předseda komise cyklokrosu Petr Balogh, jenž nahradil po 25 letech ve funkci Čestmíra Kalaše. „Vydali jsme se touto cestou, abychom z Toi Toi Cupu udělali takovou superprestige, neboť UCI nastavila takové podmínky, že se obávám, že tady dlouho neuvidíme závod Světového poháru, nebo dokonce mistrovství světa,“ vysvětlil Balogh.

Zvýšení prestiže Toi Toi Cupu potěšilo nového reprezentačního trenéra a bývalého mladoboleslavského závodníka Petra Dlaska, jenž po letošním domácím MS v Táboře nahradil Stanislava Bambulu.

„Je dobré, že jsou tři závody v C1. Budou sem jezdit i kluci z Belgie, je to pro ně super trénink. Věřím, že to bude velkým přínosem, že se pojede v takové konkurenci,“ prohlásil Dlask.

Celkový vítěz minulého ročníku Jakub Skála, který vyhrál o pouhé tři body před Michaelem Borošem, už vyhlíží první závod ve Slaném.

„Na mistrovství republiky to tam loni byl kvůli počasí masakr, šílené podmínky a popraviště všech, kdy dojela sotva polovina balíku. Snad to tentokrát bude spíše za odměnu,“ věří Jakub Skála.

Celkový vítěz seriálu získá finanční odměnu 30 tisíc korun.Najdete na iDNES.czmobilní verze