Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bez Kulhavého. Pec ale uvidí jiná esa cross country

4 2014
Na startu sice bude chybět čerstvý mistr světa v maratonu Jaroslav Kulhavý, ale Pec pod Sněžkou přesto v sobotu uvidí souboj velkých osobností české horské cyklistiky. Na čtvrtý podnik Českého poháru v cross country přijedou do Krkonoš aktuální lídr seriálu Tomáš Paprstka, mistr světa do 23 let Ondřej Cink i bronzový medailista z letošního mistrovství Evropy Jan Škarnitzl.

Jejich formu prověří náročný čtyřkilometrový okruh, který oproti loňsku doznal několika změn.

Tomáš Paprstka z Remerx-Merida Teamu Kolín se bude chtít přiblížit k zisku celkového titulu. „Chtěl bych udržet vedení a dotáhnout to do vítězného konce,“ sdělil závodník, který v letošním roce už vyhrál domácí cyklokrosový pohár v kategorii elite. Pokud se mu podaří triumfovat i mezi bikery, stane se prvním jezdcem v historii České republiky, který získá ojedinělý double.

V Peci bude mít více než zdatnou konkurenci. Velkými spolufavority jsou Cink se Škarnitzlem. „Jsou to hodně dobří soupeři, zkusím se s nimi poprat o vítězství,“ dodal vedoucí muž poháru.

Bike víkend v Peci pod Sněžkou

sobota:
09.00
- žáci, 09.45 - expert, masters, 11.00 - kadeti, 11.45 - junioři, 13.30 - ženy, juniorky, kadetky, 15.30 - muži elita, muži U23, 17.30 - vyhlášení výsledků

neděle, open závod MTB:
10.00
- baby, 10.15 - mini, 10.30 - předžáci, předžákyně, 10.50 - vyhlášení, 11.15 - žáci, žákyně, 12.00 - kadeti, kadetky, juniorky, ženy, 13.00 - junioři, muži, muži masters, 14.15 - vyhlášení

Potvrdit formu z posledních týdnů bude chtít také Paprstkův stájový kolega Filip Eberle, ale na obtížném okruhu je podle manažera stáje Jana Slavíčka týmová spolupráce prakticky vyloučena.

Organizátoři udělali před letošním ročníkem několik úprav v první části čtyřkilometrového okruhu. Na sjezdovce Javor postavili umělý skok, v lesním úseku je oproti dřívějšku několik variant průjezdů a přibyly také nové překážky. „Přidali jsme trochu na obtížnosti, trať bude technická ještě více než v minulosti,“ sdělil Slavíček, který je zároveň ředitel závodu.

Svátek horské cyklistiky se v Peci pod Sněžkou uskuteční už popáté. Kromě pohárového závodu opět nabídne také nedělní otevřený závod v cross country na dvoukilometrovém žákovském okruhu. Nejmladší kategorie vyrazí na start v deset hodin. „Závod je otevřený pro každého, kdo si na to troufne. Úplně každý si tak bude moci na kvalitní trati vyzkoušet, co je to cross country,“ poznamenal ředitel závodu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze