Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Český triatlonový pohár se po třech letech vrací do Sokolova

Triatlonista Jan Čelůstka. | foto: www.jancelustka.cz

12 2017
Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje se letos vrátila po třech letech do programu Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu, v kalendáři TRIATLON CZECHTRISERIES 2017 je předposledním závodem. Exkluzivní kulisy triatletům znovu poskytne koupaliště Michal a jeho nejbližší okolí, celý průběh dnešního zápolení tedy uvidí diváci jako na vlastní dlani.

„Je to nádherné místo. Při plavání čeká na závodníky průzračná voda. Pak se s kolem vydají po úplně nové a uzavřené silnici na Podstrání, kde se otočí a pojedou zpět. Dá se říct, že cestou tam absolvují deset kilometrů do kopce, zpátky deset kilometrů z kopce. Běžecká část se odehraje na okruhu kolem jezera v pěkné krajině po zvlněném terénu,“ popisuje trať Jiří Dvořák, člen organizačního týmu závodu.

Kategorie dospělých se v sobotu na start vydají ve 13.00 hodin, vyhlášení výsledků je naplánováno na šestnáctou hodinu.

Prodlouží Čelůstka svou sérii?

Na triatlety čeká krásná trať o distancích 750 metrů plavání, k tomu dvacet kilometrů na kole a závěrečných pět kilometrů běhu. A kdo je favorit? V letošním pohárovém ročníku zatím nasbírali nejvíce bodů František Kubínek, Štěpán Krátký a Jakub Powada. Žádný z nich nebude na startu sokolovského závodu chybět.

Do výsledného pořadí ovšem jistě výrazně promluví i Jan Čelůstka, který sice absolvoval o jeden závod méně než předchozí jmenovaní, oba své starty však proměnil ve vítězství.

Na startu bude i Jan Volár, který skončil dvakrát druhý. Kategorii žen vládne Romana Gajdošová - tři starty, tři výhry a jasné pohárové vedení. Její jméno ale ve startovní listině sokolovského závodu chybí. K papírovým favoritkám budou patřit například Pavlína Poláčková či Lucie Obermannová.

Změřte síly s českou elitou

„V letošním závodě budou poprvé moci změřit síly rekreační triatlonisté s českou elitou, což bezpochyby přispěje k atraktivitě závodu a může jej i do jisté míry ovlivnit,“ upozorňuje ředitel závodu Petr Sýkora.

Závod je otevřený všem. Přihlašovat se bude možné také na místě, přičemž startovné vyjde na pouhých 100 korun a zahrnuje i finisherské tričko. „Pořádáme závod pro všechny. Ať se přijdou protáhnout mladí i staří. V programu jsou i závody pro děti, které mají startovné zdarma,“ říká Jiří Dvořák.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze