Házenkáři Plzně a Karviné se utkají v Chebu o Český pohár

Karviná - Lovosice, ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

27 2018
O majitelích Českého poháru se v neděli v Chebu rozhodne v souboji mezi házenkáři Plzně a Karviné. Lídři extraligy ze západu Čech porazili v semifinále Nové Veselí přesvědčivě 29:22, Karviná nepustila do boje o trofej obhájce prvenství Lovosice po vítězství 29:27.

Plzeňané hledali na soupeře z Vysočiny recept celý první poločas, v jeho závěru skóre otočili a na přestávku šli s jednobrankovým náskokem. Po změně stran už potvrzovali roli favorita, jejich největší zbraní byl David Poloz, autor devíti gólů.

Karvinští otočili zápas s Lovosicemi z pětigólové ztráty, ještě ve 40. minutě prohrávali 15:20. Čtyřmi góly za sebou se ale vrátili do hry a dramatickou koncovku rozhodli pro sebe. Výsledek zpečetil nejlepší střelec zápasu Jan Zbránek svým osmým gólem.

Finále začne v Chebu v neděli v 15:00. Baník naposledy trofej získal předloni. Plzeň čeká na triumf od roku 1998, kdy jej vybojoval tehdejší Kovopetrol. Vloni současný Talent podlehl ve finále Lovosicím 17:21.