Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nadvládu stáje Whirlpool Author korunoval vítězný Bucháček

Cyklista Tomáš Bucháček | foto: www.hkcycling.cz

13 2015
Cyklisté hradecké stáje Whirlpool Author ovládli pátý závod letošního ročníku Českého poháru a navázali tak na prvenství ve třech podnicích ze čtyř, které se dosud jely.

Víkendový pátý díl seriálu opanovali ze všech nejvýrazněji, protože se jich hned šest vměstnalo mezi deset nejlepších, navíc brali dvě místa na stupních vítězů. Na ten nejvyšší se na domácí trati v Lanškrouně postavil nejzkušenější z nich, sedmatřicetiletý Tomáš Bucháček.

Jako třetí pak dojel Jiří Polnický, jenž tak nadále jasně kraluje celkovému hodnocení seriálu, za ním jsou jeho stájoví kolegové Bucháček a Hunal. Whirlpool Author také jednoznačně vede v hodnocení týmů.

V Lanškrouně měli hradečtí borci přece jen ulehčenou práci. Na předběžné startovce sice figurovalo na červenec přihlášených 120 jezdců, ale na start dorazilo pouze 71 odvážných, kteří se v letních měsících nebáli kopcovité tratě.

Poté, co ze sestavy Sparty Praha zbylo torzo a Dukla Praha závod úplně vypustila, museli alespoň nějakou konkurenci vytvářet rakouští závodníci.

„Závodění v Čechách je v červenci špatné,“ konstatoval vítězný Bucháček. „Kdyžjsme s Rakušanem Tafernerem ujeli, myslel jsem si, že to vyprovokuje peloton, ale vzadu se vůbec nejelo. Přitom my nejeli žádné ukrutné tempo, spíše údržbu.“

Taferner se k útoku odhodlal už na konci prvního výjezdu na kopec „Laudon“, Bucháček se k němu záhy přidal a tato dvojice si poměrně snadno vytvořila až šestiminutový náskok.

Hradecký tým tak neměl moc zájem jet a z ostatních zase nikdo sílu náskok stahovat. Nakonec se o zrychlení tempa hlavní skupiny zasloužili hradečtí jezdci, ale vedoucí dvojici už nedohonili. V závěru si pak Bucháček se svým rakouským soupeřem zkušeně poradil a po roční pauze si dojel si pro pohárové vítězství, když se předtím naposledy radoval loni v Novém Městě na Moravě.

Do konce Force Cup Českého poháru v silniční cyklistice zbývají ještě tři závody. První srpnový den se pojede v Chudoslavicích, 22. sprna je na programu závod v Blatné a celý seriál vyvrcholí 9. září v Rokycanech.Najdete na iDNES.czmobilní verze