Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Suverén Kaňkovský, v Českém poháru zase triumfoval: Vše šlo podle plánu

Alois Kaňkovský, archivní foto | foto: Whirlpool Author

10 2017
Cyklisté hradecké stáje Elkov Author dál vévodí letošnímu ročníku Českého poháru. Také čtvrtý závod vyhrál Alois Kaňkovský a celkově jasně vede.

Ta dominance je až udivující! Letošní ročník Českého poháru se sice už přehoupl do své druhé poloviny, ale ani čtvrtý závod ze sedmi plánovaných nenašel jiného vítěze než Aloise Kaňkovského.

Borec hradecké stáje Elkov Author se prosadil i v Blatné a celkovému pořadí jasně kraluje, když získal maximální počet 240 bodů. O více než polovinu více, než druhý v pořadí, jímž je jeho stájový kolega Vojtěch Hačecký.

„Chtěl jsem se umístit co nejlépe, abych si vytvořil bodovou rezervu,“ komentoval Kaňkovský své čtvrté letošní vítězství v Českém poháru. Do konce seriálu zbývají ještě závody v Ostravě, Valticích a v Plzni.

Elkov Author v závodech Českého poháru 2017

  • Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš: 1. Kaňkovský, 2. Polnický, 3. Černý
  • Kyjov: 1. Kaňkovský, 2. Hačecký, ... 18. Camrda
  • Rokycany: 1. Kaňkovský, ... 4. Cieslik, 12. Šorm
  • Blatná: 1. Kaňkovský, 2. Hačecký, 3. Polnický

Kaňkovský se v Blatné prosadil svou nejsilnější zbraní, závěrečným spurtem. V něm mu výrazně pomohli jeho stájoví kolegové, kteří nakonec v pořadí druhý Hačecký, třetí Polnický obsadili místa hned za ním! Že by hradecká stáj letos v Českém poháru nikoho nepustila na stupně vítězů, to se stalo podruhé, poprvé hned v úvodním podniku, kterým byla česká jarní klasika na trati Velká Bíteš - Brno -Velká Bíteš.

„Samotný výsledek hovoří za vše, celý tým skvěle pracoval a všechno vyšlo dle plánu,“ pochvaloval si vítěz v cíli.

Hlavně zásluhou jezdců hradecké stáje se do finiše rychlého závodu řítila skupina patnácti borců. I v ní se pokoušeli o úniky, ale něco podobného zkoušeli i jejich soupeři. Žádný nevyšel, spurtovalo se hromadně. „V závěru jsme zkoušeli nastupovat, ale nakonec jsme vsadili na spurt. Já jsme měl dobré nohy, a proto neměl problém s nástupem žádného z našich soupeřů. To by však nestačilo, kdybych kolem sebe neměl zbytek týmu,“ popsal Kaňkovský závěr závodu.

Pro něj to v této sezoně byla už osmá výhra buď v jednorázovém podniku, nebo v některé z etap vícedenních závodů.

Dominance týmu Elkov Author pokračovala i v neděli v dalším závodě, jenž byl společně se sobotním součástí podniku Lidice 2017. Vyhrál Polnický, který tak triumfoval i celkově, druhý včera dojel jeho týmový kolega Černý.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze