Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český plochodrážník je v umělém bezvědomí

18 2000
B e r l í n - Lékaři berlínské kliniky v Hohenschönhausenu stabilizovali zdravotní stav českého plochodrážníka Stanislava Dyka, který vážně havaroval v úvodu pátečního semifinále mistrovství světa družstev na ledě, a udržují jej v umělém kómatu. Teprve další vyšetření napoví více o rozsahu zranění. Lékaři mají podezření na zlomeniny obratlů. Držitel čtyř z pěti 'českých' stříbrných medailí z mistrovství světa družstev se po jednom z tvrdých soubojů ocitl mimo trať, stihl se ještě vyhnout komisaři, ale při následném hrůzostrašném karambolu narazil hlavou do nechráněného mantinelu, který ohraničoval uvnitř plochodrážního oválu hokejové hřiště.

Podle mluvčího Českého svazu ploché dráhy Petra Moravce doplatil Dyk do značné míry na špatnou práci pořadatelů, kteří porušili řády Mezinárodní motocyklové federace (FIM). Podle nich musí být každá překážka v blízkosti dráhy odstraněna nebo alespoň do výše dvou metrů obložena materiálem tlumícím nárazy.

"Pořadatelé se to ani nesnažili splnit. Až druhý den se pro další závody u mantinelu objevily balíky slámy. Pořadatelů závodů na ledové ploché dráze je málo vzhledem k ekonomické náročnosti, ale se zdravím jezdců by se hazardovat nemělo," uvedl Moravec s tím, že česká strana zvažuje vznést na půdě FIM připomínku k neprofesionálnímu přístupu pořadatelů závodu. "A pokud bude mít Dyk trvalé následky, bude to pro pořadatele ještě horší," řekl Moravec.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze