Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český pilot při premiéře v prestižní sérii Red Bull Air Race neuspěl v kvalifikaci

Martin Šonka při závodu série Red Bull Air Race v Abú Zabí | foto: Red Bull

27 2010
Abú Zabí (od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Stačilo zopakovat výsledek z páteční kvalifikace a splnil by si svůj cíl: dostat se do závodu. Bohužel to ale český pilot Martin Šonka nezvládl. Při první zastávce série Red Bull Air Race v Abú Zabí dvaatřicetiletý závodník nepostoupil z dodatečné kvalifikace.

V ní pět nejpomalejších pilotů z páteční kvalifikace bojovalo o dvě zbylá místa v závodě. Šonka však chyboval, když hned třikrát trefil pylon, za což dostal celkovou penalizaci 18 vteřin a byl nakonec prvním nepostupujícím.

Už před samotným startem přímo v hangáru říkal: "Dnes to bude velmi těžké, je silný vítr. Budu se snažit zaletět čistě."

Martin Šonka při závodu série Red Bull Air Race v Abú ZabíMartin Šonka při závodu série Red Bull Air Race v Abú ZabíNigel Lamb při závodu série Red Bull Air Race v Abú Zabí

Měl to vážně složité, vždyť v Abú Zabí od rána silně fouká. Podmínky se měnily téměř před každým letem a doplatil na ně i jeden z favoritů Hannes Arch, kterého rozhodčí diskvalifikovali za příliš nebezpečný let.

Celkovým vítězem se stal Brit Paul Bonhomme, druhý byl jeho krajan Nigel Lamb a třetí třiapadesátiletý Maďar Peter Besenyei.

Paul Bonhomme při závodu série Red Bull Air Race v Abú Zabí

Paul Bonhomme při závodu série Red Bull Air Race v Abú Zabí

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze