Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český pár nepřekvapil

30 2000
N i c e - První titul na mistrovství světa krasobruslařů v Nice vybojovali Rusové Maria Petrovová a Alexej Tichonov v soutěži sportovních dvojic. Bývalí evropští šampióni zvítězili díky dnešní volné jízdě, po níž odsunuli z prvního místa Číňany Süe Šen a Chung-Po Čao, kteří byli nejlepší v krátkém programu. Za čínskou dvojici získali bronz domácí reprezentanti Sarah Abitbolová a Stephane Bernadis, jimž nahrálo nepříliš vydařené vystoupení Kanaďanů Jamie Saleové s Davidem Pellerietem, kteří v poslední jízdě večera neudrželi třetí příčku.
Pro Francouze byla medaile velkou satisfakcí poté, co Bernadise napadl v úterý v
hotelovém pokoji neznámý muž a pořezal ho na ruce.

Český pár Kateřina Beránková, Otto Dlabola obsadil 13. pozici, která mu patřila už po krátkém programu, a oproti loňskému šampionátu v Helsinkách si o jedno místo pohoršil.
Nešťastně skončila jízda ukrajinské dvojice. Dmitrij Palamarščuk se při pádu vážně zranil na hlavě a byl převezen do nemocnice.

Deset sekund před koncem volné jízdy juniorský mistr světa z loňského roku zakopl při zvedané figuře, jeho partnerka Julia Obertasová se na něho zřítila a holení ho silně udeřila do hlavy. Dvacetiletý krasobruslař byl nejprve v bezvědomí čtyři minuty ošetřován na ledě u mantinelů a poté byl na nosítkách odnesen.

Konečné pořadí:
1. Petrovová, Tichonov (Rus.) 2,0 b., 2. Süe Šen, Chung-Po Čao (Čína) 2,5, 3. Abitbolová, Bernadis (Fr.) 5,0, 4. Saleová, Pelletier (Kan.) 5,5, 5. Zagorská, Siudek (Pol.) 8,5, 6. Totmjaninová, Marinin (Rus.), 7. Inaová, Zimmerman (USA) po 10,0,
8. Schwarzová, Müller (Něm.) 11,5, 9. Scottová, Dulebohn (USA) 12,5, 10. Sargeantová, Wirtz (Kan.) 15,5, ...13. Beránková, Dlabola (ČR) 19,5.

Vítězný pár Maria Petrovová a Alexej Tichonov pózují se zlatými trofejemi

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze