Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český mistr touží po evropském triumfu

11 2003
Most - Dvanáct hokejbalových týmů bude od pátku do neděle bojovat v Mostu o vítězství v Poháru mistrů evropských zemí. Vedle extraligového šampiona Mladé Boleslavi, Českých Budějovic, Ústí nad Labem a domácího Mostu se v tamním Areálu netradičních sportů představí také kluby ze Slovenska, Rakouska, Švýcarska a Německa. Hráči Mladé Boleslavi mají i na evropské scéně nejvyšší ambice. "Vyhrát, to jedeme vždy, ale zatím se nám to nikdy nepodařilo," uvedl trenér čtyřnásobného českého mistra Martin Beseda.

České Budějovice si účast na turnaji vybojovaly vítězstvím v poháru. Jejich nový trenér Vít Čapek si klade postupné cíle. "Chtěli bychom postoupit ze základní skupiny a dál se uvidí," prohlásil.

Stejný cíl mají i Most, který trápí velká marodka, a Ústí nad Labem. Čtvrtý tým extraligy v turnaji zaskakuje za německý Weiheim. "Vzhledem k tomu, že máme plno zraněných hráčů, tak si velké cíle nedáváme. Chceme však postoupit ze skupiny," mínil mostecký obránce Martin Lipert.

Po odmítnutí stříbrné Plzně dostala nabídku startovat v PMEZ ústecká Elba a její trenér Leoš Rak si toho považuje. "Myslím si, že je to čest hrát na Evropském poháru. Postup ze skupiny by měl být reálný," dodal sebejistě.

Nad celou akcí převzal osobně záštitu primátor Mostu Vladimír Bártl. Podle ředitele turnaje Vladimíra Paprance by se pohár bez podpory města nemohl uskutečnit. "Organizační výdaje jsou asi 250 tisíc korun. Máme sice sponzory, ale bez města bychom nebyli schopni celou akci vůbec zvládnout," uvedl.

V pátek se odehrají zápasy ve skupinách, v sobotu jsou na programu čtvrtfinálové a semifinálové boje. V neděli se uskuteční finále a zápasy o umístění. "O hokejbal je v Mostě zájem. Pro diváky jsme připravili několik soutěží. Doufám, že by každý den
mohlo přijít kolem 500 diváků," přál si Papranec.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze