Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češky mají na mistrovství světa nejmladší, ale ambiciozní tým

Odlet českých golfových amatérek na mistrovství světa (zleva): Adéla Cejnarová, Klára Spilková, Karolína Vlčková. | foto: Martin Kabát

18 2010
I když se mistrovství světa golfových družstev hraje už nějakou dobu ve tříčlenných týmech, Česko odletěla do Argentiny reprezentovat výprava čtyř mistryň republiky z letošního roku. V kategorii mid-amatérek totiž získala titul nehrající kapitánka výběru Martina Dorníková.

Na dvou hřištích vzdálených asi 40 kilometrů od Buenos Aires se představí Klára Spilková (mistryně ČR ve hře na rány), Karolína Vlčková (mistryně ČR v jamkovce) a Adéla Cejnarová (dorostenecká mistryně ČR).

"Otázka je, jak budou schopny prodat svou formu v zahraničí," brzdila před odletem optimismus Dorníková v očekávání silné konkurence 54 týmů. Nicméně míří přiměřeně vysoko.

Odlet českých golfových amatérek na mistrovství světa:

Základní metou je dělené dvacáté místo z roku 2006, dosavadní nejlepší umístění Češek na světovém šampionátu amatérek. "Třeba bude výsledek průměrnější, ovlivňuje ho mnoho faktorů - hřiště, zdravotní stav, nervozita. Ale předpokládám, že propadák to nebude," dodala kapitánka.

amatérky ČR na MS

1994 (Francie): 28.

1996 (Filipíny): 28.

1998 (Chile): nestartovaly

2000 (Německo): 28.

2002 (Mal.): nestartovaly

2004 (Portoriko): 35.

2006 (Jižní Afrika): 20.

2008 (Austrálie): 28.

Přestože se za moře vydala nejmladší výprava v historii, ambice menší nejsou. Spilková patří k evropské špičce, letos hrála za Evropu juniorský Ryder Cup.

"Ale už to není jen o Kláře," upozornila Dorníková. "Kája se zocelila na mezinárodních mistrovstvích v zahraničí, Adéla šla letos nahoru."

Mistrovství světa se hraje čtyřkolově, do výsledku týmu se počítají dva výkony, nejhorší se v každém dni škrtá. Podle zkušené šéfky českého týmu se ukáže po druhém kole, jak na tom která trojice je. Všechny budou mít za sebou hru na obou hřištích.

Odlet českých golfových amatérek na mistrovství světa (zleva): Adéla Cejnarová, Karolína Vlčková, Klára Spilková.

Odlet českých golfových amatérek na mistrovství světa (zleva): Adéla Cejnarová, Karolína Vlčková, Klára Spilková.

První v Buenos Aires Golf Clubu je bohaté na vodní překážky, druhé v Olivos GC má zase zrádně umístěné bunkery, zejména kolem greenů. Hráčky čeká zhruba 20 stupňů, vyšší vlhkost na teplotě přidává, ale od Atlantiku často vane studený vítr.

Před čtyřmi lety se na českém úspěchu v Jižní Africe podílela také Jessica Kordová. Letos v Argentině startuje také, ale bude hájit barvy USA.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze