Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Český baseball se v Brně dočkal svého chrámu

4 2006
Brno - Baseball se už v Česku nemusí cítit jako odstrčený sport. Od pondělí má i on svůj chrám brněnský primátor Richard Svoboda slavnostně otevřel Městský baseballový stadion v Komárově, který má zvýšit prestiž třetí nejrozšířenější hry na světě (po fotbalu a volejbalu) také v České republice.

Stavba, která stála přes 60 milionů korun, se budovala rok a pár dní. „Výsledkem je nejmodernější baseballový stadion u nás, který divákům nabídne veškeré zázemí včetně restaurace a moderní světelné tabule,“ oznamuje Arnošt Nesňal, trenér extraligových brněnských Draků, kteří se o stavbu stadionu nejvíc zasadili.

„S ním můžeme usilovat o pořádání významných evropských i světových turnajů,“ uvedl předseda Draků Igor Kratochvíl.

Největším trumfem nového stánku pro 500 diváků je umělé osvětlení, které umožňuje hrát atraktivní večerní zápasy. Díky tomu mohou čeští fanoušci lépe objevit kouzlo hry, která fascinuje USA, východní Asii i Latinskou Ameriku.

„A také umožní starším hráčům pokračovat v kariéře, protože budou moci hrát baseball večer, čímž přes den stihnou i další záležitosti, na které kvůli němu neměli čas,“ říká Nesňal.

Stadion, který je po Praze a Blansku třetí v republice, by měly užívat všechny tři brněnské extraligové týmy - Draci, Technika a Golden Kids. Finále extraligy mezi Draky a Ostravou, které se v Brně rozběhne o tomto víkendu, se však v Komárově ještě hrát nebude. „Nestihla udělat kolaudace,“ vysvětluje Nesňal.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze