Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Český aerobik jde do bojů o evropské medaile

16 2006
Praha - Čeští sportovci se po osmi letech vracejí na místo činu. Mají namířeno do ukrajinského Kyjeva, kde tento týden od středy do neděle proběhne pod hlavičkou Mezinárodní federace sportovního aerobiku a fitness (FISAF) mistrovství Evropy seniorů ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Český špičkový sportovní aerobik bude reprezentovat 200 závodníků.

V roce 1998 získali Češi na stejném šampionátu dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Ze zlata se radoval pár Hanáková, Huf a tříčlenné družstvo Strakoš, Holzer, Valouch, stříbro získal v jednotlivcích Strakoš a bronz ve stejné kategorii Krmíček.

Jakub Strakoš je dnes reprezentačním trenérem a právě on velel závěrečnému soustředění českých závodníků.

"Soustředění splnilo svůj účel, všichni závodníci upravili a vyčistili sestavy tak, aby se při závodech zbytečně neobjevovaly chyby, a aby svou sestavu předvedl na sto dvacet procent," pochválil Strakoš pobyt v Žinkovech.

V Kyjevě české reprezentanty čekají konkurenti z domácí Ukrajiny, dále z Belgie, Dánska, Finska, Francie, Izraele, Německa, Nizozemska, Ruska a ze Srbska a Černé Hory.

Český svaz aerobiku vysílá a plně hradí náklady závodníkům z kategorie dospělých. Jsou to Pochobradský, Jánský (muži), Barešová (ženy), Volková, Babková, Zimová (tříčlenná družstva), Lásková, Sirotek (páry). Ostatní nominovaní závodníci včetně fitness týmů se šampionátu zúčastní na vlastní náklady.

Součástí mistrovství Evropy dospělých je v Kyjevě také mistrovství světa juniorů a Světový pohár kadetů. V těchto soutěžích bude Česko reprezentovat 23 závodníků ve sportovního aerobiku a 110 v kategoriích fitness družstev.

Mezi seniory budou loňský titul evropských šampionů obhajovat Petr Jánský v mužích, pár Lásková, Sirotek a tříčlenné družstvo Galíková, Krajčová, Šulová.

Autor:


Témata: aerobic, Kyjev
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze