Reportáž skončila 14. 12. 2008 15:17

Česko - Švýcarsko

Mistrovství světa ve florbale, o 3. místo

Česko - Švýcarsko 4:5 po prodloužení (0:1, 1:0, 3:3 - 0:1)
Zápas o bronz je rozhodnut. Online přenos z finálového zápasu mezi Švédskem a Fineksme začíná v 16:10.
Po výhře 5:4 v prodloužení se Švýcaři stávají majiteli bronzových medailí. Češi obhájili čtvrté místo z předchozího mundialu.
69:02
Je rozhodnuto. Švýcarsko vstřelilo gól! Vítězí 5:4. Cadisch přiťukl míček zadovkou na zcela volného Simona Stuckiho a ten trefuje prázdnou branku.

Nepřehlédněte

ČESKO:
Kafka - Nesměrák, Chrápek, Jakůbek, Garčar, Slaný, Folta, Trnavský - Zálesný, Fridrich, Sikora - Kožušník, Cepek, Ostřanský - Richter, Fojta, Novotný - Sladký, Skalík.

ŠVÝCARSKO: Tönz - Bichsel, M. Gerber, Dysli, Bill,Flury, Kamaj - M. Hofbauer, R. Gerber, C. Hofbauer - Antener, Stucki, Cadisch - Mendelin, Brunner, Zimmermann - Wanner, Zürcher.

ROZHODČÍ:
Polverari, Bengtsson (oba Švéd.)
68:12
Po Jakůbkově propadnutí šli tři Švýcaři na jediného českého obránce. Bichsel zkoušel zakončit mezi Kafkovy nohy, ten se překvapit nenechal.
67:27
Tönz musel zasahovat proti Zálesného obloučku.
66:32
Garčar se dostal k míčku a okamžitě vypálil z bekhendu. Tönz relexivně zasahuje.
65:28
Sikorovu ránu z levé strany zblokoval Bichsel.
63:40
Kafka vyrazil Gerberovu tečovanou střelu maskou.
62:50
Skalík pálí jen do protihráče.
62:06
Stuckiho ránu ztečovala česká obrana mimo hřiště.
61:49
Skalík zkoušel bekhendem překvapit Tönze, ten se nenechal.
60:45
Folta se řítil dopředu, vystřelil, ale trefil jen vlastní kleno, od něhož šel míček mimo hřiště.
60:01
Začátek prodloužení.
Za několik minut se bude pokračovat desetiminutovým prodloužením.
60:00
Konec třetí třetiny.
59:47
Náznak protiútoku pro Sikoru.
59:09
Hektický průběh se v závěru uklidnil. Zápas míří do prodloužení.
57:49
Švýcarsko vstřelilo gól! Vyrovává na 4:4. Protiútok Matthiase Hofbauera vedl k ráně z levé strany a ráně, která se od Kafkovy levé ruky odrazila do sítě.
57:37
Skalík se znovu ocitl zcela sám před Tönzem.
57:27
Česko vstřelilo gól! Vede 4:3. Vojtěch Skalík otáčí zápas! Český útočník napálil míček přímo k pravé tyčce. asistence Ostřanský.
56:50
Česko vstřelilo gól! Vyrovnává na 3:3. Radek Sikora dokončil kombinaci svého útoku střelou do prázdné branky. Fridrich získal míček na Gerberovi, Zálesný poslal okamžitě na volného Sikoru a ten doklepl.
55:35
Na druhé straně zakročil Kafka proti švýcarskému protiútoku.
55:05
Sikora se dostával do šance, zakončit však nedokázal.
54:11
Roger Gerber vypíchl míček českému obránci a mířil do protiútoku, balonek mu ale utekl.
53:00
Švýcaři drží balonek a šetří čas.
51:15
Česko vstřelilo gól! Snižuje na 2:3. Aleš Zálesný protrhl svou střeleckou smůlu, když vystihl rozehrávku soupeře a sám se řítil na Tönze, načež poslal míček do pravého horního rohu.
50:14
Folta byl po Kožušníkově přihrávce zcela volný před Tönzem, švýcarský brankář ale ukázal skvělý reflex.
49:55
Vyloučen je Simon Stucki (SUI), 2 min. za sekání.
48:15
Jakůbkovu střelu krotil Tönz nadvakrát.
47:55
Švýcarsko vstřelilo gól! Vede 3:1. Protiútok tří Švýcarů na dva Čechy vedl ke vyšachování čeké obrany. Úplně volný Stucki stanul před Kafkou a prostřelil ho. Asistence Antener.
47:35
Chrápek směroval střelu do pravého horního růžku, byl ale naúsěšný.
46:18
Švýcarsko hraje v plném počtu.
45:44
Přesilovková souhra vedla k obrovské šanci: Ostřanský trefuje levou tyčku Tönzovy branky.
45:05
Rychlou kombinaci zakončil Ostřanský střelou těsně vedle levé tyčky.
44:18
Vyloučen je Matthias Hofbauer (SUI), 2 min. za nedovolené vrážení.
42:01
Češi se pokoušejí rychle odpovědět. Ke střele se ale Cepkův útok neprodral.
40:46
Švýcarsko vstřelilo gól! Vede 2:1. Přesilovku využívá Christoph Hofbauer, od Antenera dostal balónek zpoza branky a poté vypálil do levého horního rohu Kafkovy branky.
40:01
Začátek třetí třetiny
Po první defenzivní polovině zápasu jsme sledovali 10 minut velmi útočného florbalu. Gólovky si vypracovaly oba týmy, z gólu se ale radovali pouze Češi.
40:00
Konec druhé třetiny
39:57
Závěr třetiny se odehrává před Kafkovou branku, Švýcaři se ale k nebezpečným střelám nedostali.
39:22
Češi jsou i v oslabení aktivní. Z euforie vzešel Jakůbkův nadějný, ale neúspěšný pokus.
39:01
Bujaré oslavy se však Sikorovi nevyplatily. Je vyloučen na 2 plus 10 minut za nesportovní chování.
39:01
Česko vstřelilo gól! Vyrovnává na 1:1. Radek Sikora pohotovým bekhendem ze vzduchu doráží do Tönzovy branky. Švýcarský gólman nedokázal doklepnout, protože byl rozhozený po předchozím zákroku proti Foltově střele. Asistenci si připsal Fridrich, který míček lehce posunul na Sikoru.
38:16
Ostřanský se už už řítil do šance, rozhodčí ale pískají - český útočník získal balónek nedovoleně.