Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Španělsko? Jiný basket. Přes porážku si Vyoralová debut vychutnala

Tereza Vyoralová (12) na archivním snímku | foto: ČBF / Mudra

1 2014
Ankara (Od našeho spolupracovníka) - Benjamínek české basketbalové reprezentace si proti Španělsku připsal svůj první start na světovém šampionátu. Tereza Vyoralová se může už ve 20 letech hrdě nazývat účastnicí světového i evropského šampionátu. I když na své první body mezi světovou elitou stále čeká, odehraných sedm minut při porážce 43:67 od mistryň Evropy je cennou zkušeností.

Jak se cítíte po své premiéře na mistrovství světa?
Jsem ráda, že jsem dostala první šanci. Jenom je škoda, že jsme prohrály. Jsem ale ráda za každou šanci, tak jsme alespoň mohly vyběhnout na hřiště hráčky, které tady nedostáváme tolik prostoru. O výhry se zase popereme dál.

Jak moc vám právě prohra zkazila radost z premiéry?
Tak zkazila, nezkazila... Já jsem ráda, že jsem mohla nastoupit. Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom vyhrály. Jedeme ale dál. Máme zítra další zápas, do kterého musíme dát všechno, a doufám, že vyhrajeme.

Co pro vás znamená možnost ve 20 letech ochutnat atmosféru MS?
Je to úplně neuvěřitelný zážitek. Jsem šťastná, že mě pan Blažek nominoval do dvanáctky. Užívám si tady každý den, každý zápas.

Už jste někdy hrála proti soupeři takového kalibru jako je Španělsko?
Už vloni na jsem proti Španělsku nastoupila na mistrovství Evropy. Jejich basket je úplně jiný - rychlejší, náročnější. Nebylo pro mě vůbec jednoduché se dnes dostat do zápasu.

Teď už můžete porovnat evropský i světový šampionát. Jak si zatím stojí letošní MS?
Organizačně si myslím, že je to letos lepší. Přece jen je to mistrovství světa, tak si na tom dali záležet. Jinak pohoda týmu je stejná jako vloni, to znamená úplně super.

Máte jako nejmladší členka v týmu nějaké povinnosti vůči starším?
Ne, to moc nemám. Zatím. Občas musím něco nosit na trénink, ale jinak nic. Takže je to super.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze