Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářské kluby se odmítají přihlásit do česko-slovenské soutěže

Momentka z extraligového utkání v házené Litovel - Brno | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

26 2017
Po dvanácti letech má být na podzim obnovena česko-slovenská soutěž házenkářů, extraligové kluby se však odmítají přihlásit. Ve společném prohlášení jejich představitelé uvedli, že svazový projekt považují za nepřipravený, ekonomicky riskantní a stanovený termín přihlášek za ultimativní.

Zástupci extraligových klubů se loni v dubnu shodli na obnovení společné ligy, kterou má hrát šestnáct týmů: deset českých a šest slovenských. Nyní se však bouří proti tomu, jak svaz společnou soutěž připravuje. Postrádají podrobný marketingový plán a vadí jim, že liga nemá generálního partnera.

„Extraligovým klubům nebyl dosud ze strany ČSH představen komplexní projektový záměr, který by podrobně specifikoval veškeré aspekty nového soutěžního uspořádání, včetně technických a finančních požadavků na jednotlivé účastníky soutěže,“ uvedly kluby v prohlášení, zveřejněném na webu hazetnasbavi.cz.

Svaz nicméně tvrdí, že pro rozjezd soutěže dělá maximum. „Od listopadu je připravena smlouva o spolupráci se slovenským svazem. V pokročilé fázi jsou jednání s významným nadnárodním partnerem soutěže, ale také s národními dopravci o výhodnějších cenách pro účastníky společné soutěže,“ citoval web ČSH prezidenta svazu Radka Bendla.

Svaz v minulých dnech stanovil uzávěrku přihlášek na 31. ledna. To kluby odmítly. „Při setrvání veškerých pochybností se nebudou extraligové kluby účastnit v soutěžním ročníku 2017/18 společné česko-slovenské extraligy. Z tohoto důvodu v termínu, který byl proti dosavadním zvyklostem, v rozporu s dobrými mravy a zjevnými ultimativními znaky exekutivou ČSH dne 20. 1. 2017 stanoven pro přihlášení do této soutěže, nepodají přihlášku do česko-slovenské extraligy,“ píše se v prohlášení, které podepsali zástupci 11 z 12 extraligových celků s výjimkou Zubří.

Společná mužská extraliga zanikla po pětileté existenci v roce 2005, protože marketingově neuspěla. V ženské kategorii se hraje společná česko-slovenská interliga od roku 2002.

Autoři: ,


Témata: extraliga mužů
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze