Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Česko se uchází o MS házenkářů 2009

25 2006
Praha - Česko bude kandidovat na pořadatelství mistrovství světa házenkářů v roce 2009. Ústředním motem šampionátu bude "Házená v srdci". "Chceme se představit tak, aby bylo patrné, že náš šampionát může navázat na MS v Německu v příštím roce," řekl předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

Český svaz házené se bude o šampionát ucházet na srpnovém jednání rady mezinárodní federace IHF v Německu.

Jeho soupeři při rozhodování 5. srpna budou Chorvatsko, Rumunsko a Řecko.

V případě českého úspěchu by se šampionát uskutečnil v Praze, Brně, Liberci a Ostravě, v záloze mají organizátoři ještě arénu v Pardubicích. Finálové zápasy by se hrály v Sazka Areně v Praze.

Svaz chce sázet především na výhodnou polohu země v centru Evropy, na připravenost infrastruktury a na
nevelké vzdálenosti mezi jednotlivými městy šampionátu.

 "Naposledy jsme se neúspěšně ucházeli o pořadatelství ME mužů v roce 2001, které nakonec dostalo Slovinsko. Potom jsme se vydali cestou, kdy jsme se chtěli ukázat jako schopní organizátoři,
pořádali jsme ME i MS mládežnických kategorií. Doufám, že to bude hrát důležitou roli," řekl Chvalný.

Spolu s bývalým reprezentačním brankářem Michalem Bardou bude Chvalný stát v čele české delegace. "Podle dosavadní prezentace IHF jsou pro všechny uchazeče šance stejné šance. Osobně si myslím, že nejvíce ve hře je Chorvatsko a doufám, že i my," dodal předseda svazu. V roce 1990 pořádalo mistrovství světa tehdejší Československo.

Zástupci výkonného výboru IHF již provedli několik inspekcí, které měly prověřit, zda lze šampionát v Česku uspořádat. Sportovní zázemí i ubytování pro účastníky si přijel prohlédnout představitel IHF Peter Sichelschmidt, v červnu navštívil Prahu také generální sekretář federace Peter Mühlemutter
ze Švýcarska.

V Německu bude součástí české kampaně tematický film, zahrnující představení České republiky, ekonomické ukazatele, infrastrukturu nebo politickou podporu šampionátu, dále počítačové prezentace a přednášky.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze