Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

České soupisce pro Utkání hvězd s polskou ligou dominují hráči Nymburka

Vojtěch Hruban zabodoval ve prospěch české ligy při exhibičním střetnutí s tím nejlepším z polské nejvyšší soutěže. | foto: Andrzej Romaňski pro ČBF

18 2014
Hned polovinu výběru české ligy pro exhibiční utkání hvězd s polskou nejvyšší soutěží tvoří basketbalisté z mistrovského Nymburka. Druhého března budou moci pardubičtí diváci fandit také třem svým zástupcům. Rozhodli tak fanoušci a trenéři.

Základní pětky obou výběrů vzešly z hlasování diváků na internetu. Zbytek týmu si dovybrali trenéři tak, aby ve dvanáctce vyvolených figurovala maximálně šestice zahraničních hráčů.

Mattoni NBL vs. Tauron Liga

Nominace obou lig pro utkání hvězd

Mattoni NBL
Rozehrávači:
Levell Sanders (Pardubice), Jakub Šiřina (Opava)

Křídla: Tre Simmons, Jiří Welsch, Vojtěch Hruban (všichni Nymburk), Jaromír Bohačík (Prostějov), Corey Muirhead (Pardubice), Kwamain Mitchell (Ústí nad Labem)

Pivoti: Radoslav Rančík, Petr Benda, Rašid Mahalbašič (všichni Nymburk), Petr Bohačík (Pardubice)

Tauron Liga
Rozehrávači:
Lukasz Koszarek (Zielona Góra), Korie Lucious (Radom)

Křídla: Przemyslaw Zamojski, Christian Eyenga (oba Zielona Góra), Roderick Trice (Slupsk), Devidas Dulkys (Wloclawek), J. P. Prince (Zhořelec), Adam Waczyňski (Sopoty)

Pivoti: Vladimir Dragičevič (Zielona Góra), Cezary Trybaňski (Kozsalin),  Pawel Leoňczyk (Sopoty), Damian Kulig (Zhorzelec)

Pozn. Hráči uvedeni kurzívou byli vybráni do základní sestavy.

Trenérem výběru je podle regulí kouč aktuálně prvního celku tabulky, takže tým Mattoni NBL povede do Česko-polského Utkání hvězd nymburský Kestutis Kemzura. Jako asistenta si k sobě vybral Zbyňka Cholevu z Prostějova.

Do základní pětky fanoušci nominovali hned čtveřici basketbalistů z Nymburka. Vůbec nejvíce hlasů pro hráče z Česka získal slovenský pivot Radoslav Rančík. Toho pod košem doplní jeho parťák z klubu a český reprezentant Petr Benda. I na křídlech zahájí basketbalovou show dvojice z Nymburka - Jiří Welsch a Tre Simmons. Na úvod je bude dirigovat pardubický Levell Sanders.

Trenér Kemzura pak nominoval ještě další dva pardubické basketbalisty - Coreyho Muirheada a Petra Bohačíka. Ten se ve výběru Mattoni NBL setká se svým bratrem Jaromírem, který "ve všední dny" hájí barvy Prostějova. Na rozehrávce bude alternovat letošní česká kometa soutěže - opavský Jakub Šiřina.

A když už je řeč o kometách, nebude chybět ani ta americko-ústecká, nejlepší střelec a statisticky nejužitečnější hráč aktuálního ročníku české nejvyšší soutěže Kwamain Mitchell. Do dvanáctky pak tým doplní nymburská dvojice Hruban, Mahalbašič.

Výběr polské nejvyšší soutěže ozdobili hned dva hráči se zkušeností z NBA - konžský křídelník Christian Eyenga a pivot Cezary Trybaňski, jehož si český fanoušek může pamatovat také z dresu NH Ostrava. Jednou z  osobností výběru je černohorský reprezentant Vladimir Dragičevič.

Trojky a smeče

Soutěž ve smečování:
Vojtěch Hruban (Nymburk), Michael Steffeck (Ústí nad Labem), Jason Davis (Svitavy), Devidas Dulkys (Wloclawek), Christian Eyenga, Przemyslaw Zamojski (oba Zielona Góra)


Soutěž trojkařů:
Tre Simmons (Nymburk), Luděk Jurečka (Ostrava), Pavel Slezák (Prostějov),,
Przemyslaw Zamojski (Zielona Góra), Damian Kulig (Zhořelec), Adam Waczyňski (Sopoty)

Známy jsou rovněž sestavy pro dovednostní soutěže. Česko budou v soutěži ve smečování reprezentovat Vojtěch Hruban (Nymburk), Michael Steffeck (Ústí) a Jason Davis (Svitavy). V trojkařském klání se představí Tre Simmons (Nymburk), Luděk Jurečka (Ostrava) a Pavel Slezák (Prostějov).

Kvalifikace smečařů se v Pardubicích uskuteční už v sobotu v 17 hodin v nákupním centru AFI Palace. Z šestice smečařů postoupí tři nejlepší do nedělního finále, které už je klasicky součástí jedné z přestávek samotného utkání.

V rámci hlavního programu proběhne v ČEZ Areně i půlhodinový koncert Ewy Farne. Celým odpolednem pak diváky přímo v hale provede moderátor Libor Bouček.

Oddechové časy na palubovce zkrášlí vystoupení slovenské taneční skupiny Ladylicious, která se proslavila nejen díky účinkování v talentové show Česko-Slovensko má talent. A zajímavou podívanou nabídne i Skills Contest, ve kterém si basketbalové dovednosti vyzkouší české celebrity.

Autor:


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze