Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Alespoň pět tisíc lidí, přejí si v Pardubicích před basketbalovou show

Pavel Stara | foto: Radek Kalhous, MAFRA

27 2014
Telefon neustále u ucha, časté schůzky a také nervozita z nadcházejícího víkendu. Vyjde všechno? Přijedou vybraní hráči? Přijde dostatek diváků? Takové otázky se v posledních dnech honí hlavou Pavla Stary, šéfa basketbalových Pardubic, který letos zařizuje exhibiční zápas hvězd Mattoni NBL a polské Tauron Basket Ligy.

"Já i moji kolegové přípravě akce věnujeme určitě 90 procent svého času. Ta organizace je velmi náročná. Chceme se minimálně vyrovnat loňskému ročníku, který se konal ve Vratislavi, a tak máme práce skutečně hodně," říká Pavel Stara.

Z čeho máte největší obavy?
Z organizace jako takové. Vedle hlavního nedělního programu v aréně chystáme na sobotu instalaci hřiště v AFI Paláci a v hale na Dukle pořádáme mezinárodní basketbalový seminář. Je toho hodně, co ještě musíme zařídit.

Program All Star

Sobota 1. 3.
17.00 - 18.30: Slam Dunk Contest - kvalifikace - centrum AFI Palace

19.00 - 20.30: Trénink obou týmů hvězd v ČEZ Areně

Neděle 2. 3.
14.00: Začátek programu v aréně, otevření haly pro diváky

14.00 - 15.00: Rozcvičování týmů

15.00 - 15.30: Koncert Ewy Farne

15.45: Začátek utkání All Star 2014

17.30: Finále ve smečování

18.15: Ukončení akce

Jak vám pomáhá skutečnost, že Pardubice už třikrát hostily české basketbalové All Star?
Hodně. Hlavně nedělní program v aréně se vlastně příliš nebude lišit. Na druhou stranu toto je mnohem větší akce, na kterou bude upřena daleko větší pozornost. Za všechno mluví jen to, že z celého nedělního odpoledne půjde přímý přenos do české i polské televize. Z toho je jasné, že všechno musí klapat do detailů.

S jakou návštěvou byste byl v neděli spokojený?
Vnitřně jsem si stanovil hranici pět tisíc diváků. Cokoliv navíc by byla paráda, cokoliv níže by nás zklamalo. Třeba nějaké tři tisíce diváků bychom brali jako propadák. Já ale věřím, že lidí bude dost. Už jen proto, že se dá čekat příjezd polských fanoušků.

Proč vůbec vedení české ligy Mattoni NBL sáhlo ke společnému utkání hvězd s polskou nejvyšší soutěží?
Po posledním ročníku ryze českého All Star se objevily celkem oprávněně hlasy, které říkaly, že zápas neměl náboj a že to byla až příliš velká exhibice. Zápas proti zástupcům polské ligy před rokem ukázal, že jsme udělali krok dobrým směrem. Hráči to brali mnohem více prestižně, chtěli prostě rivaly přehrát.

Jaké akce zápas doprovodí?
Vedle sobotního smečování v AFI Paláci bych upozornil zejména na to, že před hlavním zápasem bude koncertovat Ewa Farna, která sbírá úspěchy u nás i v Polsku. Její půlhodinový koncert bude předcházet úvodnímu rozskoku zápasu, přídavek pak přijde o poločase.

Kde si fanoušci mohou koupit vstupenky?
Prodávají se normálně na pokladnách ČEZ Areny. Dají se pořídit i na webu www.sport-ticket.cz. Lístky stojí od 200 do 100 korun, děti platí jen 50.Nejčtenější

Škoda Octavia 1.9 TDI 2010 ·...
Škoda Octavia 1.9 TDI 2010 ·...

r.v. 2010, naj. 169 509 km, diesel
158 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze