Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší odměnou pro českého nadhazovače pusa od dcery

Český softballový nadhazovač Jaroslav Breník | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

19 2014
Nejlepší možnou odměnou byla sladká pusa od dcery. Nadhazovače české softbalové reprezentace Jaroslava Breníka přijela ve středu večer na mistrovství Evropy do Havlíčkova Brodu podpořit rodina, která přihlížela napínavému duelu s Dánskem. V tom sice domácí tým po dvou směnách prohrával už 0:5, nakonec ho ale dokázal otočit na 9:5.

Jeden ze čtyř českých nadhazovačů se do těžkého utkání zapojil v průběhu druhé směny. A nic příjemného to pro něj nebylo.

„Mně se všeobecně špatně naskakuje do rozjetého zápasu. Takové začátky jsou těžší, než když jde člověk do utkání rozházený a připravený,“ odůvodnil nesmělý začátek svého putování napínavým střetnutím Breník.

Ovšem pak se rozházel a lví měrou se podílel na skvělém obratu. „Hodně nás nakopli diváci, vytvořili skvělý kotel, zkrátka paráda,“ pochvaloval si atmosféru nadhazovač extraligového Radotína.

Po utkání za ním přiběhla malá dcerka a hned mu pogratulovala velkou pusou. „Zrovna dnes přijela i rodina. Manželka a jedna dcera. Druhá je na táboře. Podpora od nich byla super,“ usmál se.

Čeští softbalisté se netají tím, že by na domácím šampionátu rádi získali zlaté medaile. „Máme to zatím dobře našlápnuté,“ uvědomuje si Breník, který si pochvaluje i domovskou atmosféru. „Je to bomba. Domácí prostředí je neopakovatelné,“ potvrdil.Najdete na iDNES.czmobilní verze