Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští házenkáři na Makedonii zatím nepozvali Jíchu a Horáka

Český házenkář Jakub Hrstka se chystá vyzrát na makedonského brankáře Borko Ristovskiho. | foto: AP

9 2016
Trenéři českých házenkářů Jan Filip a Daniel Kubeš nominovali zatím čtrnáct hráčů pro červnové play-off o postup na světový šampionát proti Makedonii. Další čtyři jména oznámí později z náhradníků, mezi nimiž jsou i kapitán Filip Jícha či další opory Pavel Horák, brankář Martin Galia a Jan Sobol.

Jícha po prosincové operaci stydké kosti už za Barcelonu delší dobu hraje, ale stále se ještě necítí v ideální formě.

„Filip hraje, jeho zdravotní stav se trochu zlepšil, ale zatím to není stoprocentní. Mluvili jsme s ním a sám to tak cítí, to je pro nás klíčové. U něj se rozhodneme přibližně týden před akcí s ohledem na to, v jakém momentálním stavu bude,“ uvedl Filip na svazovém webu.

Také defenzivní opora Horák ještě není zcela fit. „Pavel zatím do zápasů nenastoupil, minulý týden začal trénovat. Pokud nenastoupí v soutěži, je jeho účast v kvalifikaci nereálná,“ uvedl Filip.

„Pořád doufáme, že se to vše zlepší a že bude schopný nastoupit a pomoci nám. Ale upřímně, pravděpodobnost, že tito dva hráči do kvalifikace nastoupí, je spíše menší,“ připustil Filip.

Zdravotní potíže měli i brankář Galia a Sobol. „Martin Galia teď nehrál, absolvoval menší operaci ruky, měl by ale být v nejbližších dnech v pořádku. Kvůli této jeho krátké herní absenci vyžádané tím zdravotním zákrokem jsme ho zařadili sice mezi náhradníky, ale s největší pravděpodobností půjdeme do kvalifikace se třemi brankáři,“ podotkl Filip.

„Svalové zranění měl Honza Sobol, proto je rovněž mezi náhradníky. O víkendu už ale hrál, a pokud bude fit, bude taky do nominace zařazen. Na operaci byl i Tomáš Říha, to je další z náhradníků, který je ve hře. U něj jsou snad prognózy lepší než u Filipa nebo Pavla,“ doplnil kouč.

Český celek nejprve od 1. do 3. června absolvuje s deseti hráči rekondiční soustředění v Plzni, protože většina nominovaných už v té době nebude hrát v klubových soutěžích. Už v kompletní sestavě se tým sejde 6. června ve Zlíně, kde 11. června odehraje úvodní utkání play off s Makedonií. Odveta je na programu 15. června.

Nominace na utkání s Makedonií

Brankáři: Tomáš Mrkva, Petr Štochl.

Pravé spojky: Petr Linhart, Jan Stehlík.

Střední spojky: Tomáš Babák, Roman Bečvář, Ondřej Zdráhala.

Levé spojky: Jan Landa, Milan Škvařil.

Pravé křídlo: Miroslav Jurka.

Levá křídla: Jakub Hrstka, Milan Kotrč.

Pivoti: Leoš Petrovský, Jan Užek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze