Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Česko bude mít v interlize házenkářek osm zástupců. Přibudou Most a Poruba

Takto se házenkářky Mostu radovaly z vítězství v baráži. Interligu ale udrží i poražený Jindřichův Hradec. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

20 2010
Interligu házenkářek rozšíří od sezony 2010/11 dva české týmy - Most a Poruba. Účastníkem zůstává i Jindřichův Hradec, který podlehl v baráži Mostu. Slovensko bude i nadále reprezentovat šest klubů.

Rozšíření na čtrnáct účastníků vychází ze smlouvy, kterou mezi sebou pro příští čtyři ročníky uzavřeli prezidenti Českého svazu házené Jaroslav Chvalný a Slovenského zväzu hádzanej Pavel Derfényi.

"Poměr startujících týmů z jednotlivých zemí ale není definitivní podobou pro všechny následující ročníky. V případě dohody obou stran se může poměrné zastoupení obou zemí změnit," upozorňuje Lucie Kantůrková, mluvčí ČSH.

Další změnou, kterou projde interliga, je zrušení baráže. Nejhorší český i slovenský tým bude ze soutěže sestupovat automaticky.

Kromě pěti současných týmů a nováčka Baníku Most, který si účast vybojoval v baráži, obdrželi pozvánku pro příští ročník původně sestupující Házená Jindřichův Hradec a druhý tým první ligy žen Sokol Poruba.

PŘEDPOKLÁDANÉ TÝMY interligy 2010/11

ČESKO
Slavia Praha
Veselí nad Moravou
Olomouc
Písek
Zlín
Most
Jindřichův Hradec
Poruba

SLOVENSKO
ŠKP Bratislava
Michalovce
Šaľa
Trenčín
Partizánske
Bánovce nad Bebravou

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze