ČESKO - BRAZÍLIE

Semifinále Světové ligy volejbalistů

Česko - Brazílie 0:3 (-12, -20, -18) Konečný výsledek.
18:25
Další oddechový čas Pavla Řeřábka. Česko odvrátilo první mečbol, ale následná nepřesná smeč zápas ukončila.
16:23
Po oddechovém čase českému týmu dal Heller přímý bod z podání. Brazilci poté zvýšili náskok až na šest bodů a zápas směřují k jasnému vítězství. Vývoj skóre: 14:18, 14:19, 15:20, 16:21, 16:23.
14:18
J. Novotný přesně zakončil útok. Potom sudí přiřkli českému týmu další bod, ale Kubala se přiznal, že nepřesnou smeč Brazilců tečoval.
13:16
Příchází J. Novotný a Zapletal místo Ticháčka a Poláka. Vývoj skóre: 6:8, 7:8, 7:10, 8:10, 8:12, 10:13, 11:15, 13:15, 13:16.
10:13
Chytrý útok Raka. Ale poté začal podávat André a je tu znovu brazilský náskok.
6:8
Češi se vzpamatovali a díky útoku Poláka snížili. Ale po dalších chybách získali Brazilci náskok, který si udržují. Vývoj skóre: 1:3, 2:4, 3:4, 3:6, 4:7, 6:7, 6:8.
1:3
Při podání Niberta se Brazilci opět utrhli.
1:0
Třetí set začal zkaženým podáním Andrého. Česko nastoupilo ve složení: Ticháček, Kubala, Staněk, Polák, Dubš a libero Obdržálek.
20:25
Brazilci využili druhý setbol. Česko se sice ve druhém setu zvedlo, ale rozdíl v obou týmech je pořád patrný. Zaostáváme ve všech herních činnostech, hlavně na podání a nahrávce. Rovněž blokem se nemůžeme chlubit jako v předchozích zápasech.
20:24
Pláteníka a Zapletala nahradili Ticháček s Dubšem. Dál pak místo Lébla přišel Staněk. Při jeho podání se českému týmu podařilo snížit.
16:22
Český tým měl několik šancí se na soupeře dotáhnout, ale nevyužil několik chyb Brazilců v útoku, kteří dvakrát míč jen odevzdali. Naopak vlastními chybami český tým Brazilcům umožnil Brazilcům zvýšit náskok. Kouč Řeřábek si vzal oddechový čas za stavu 15:20
15:18
Místo J. Novotného přišel Polák. Vývoj skóre: 1:1, 2:2...8:8, 8:10, 9:11, 11:13, 12:15, 13:16.
12:15
Při podání Niberta mají Češi problémy. Po jeho čtyřbodové šnůre Češi zabodovali dobrým útokem. Brazilci potom začali zase úřadovat na blocích a získali tříbodový náskok, který si postupně udržují.
8:10
Ve druhém setu je hra celkem vyrovnaná. Češi při svých útocích dokáží překonávat brazilské bloky hlavně zásluhou J. Novotného, který se konečně dostal do hry.
1:1
Začal druhý set, na české straně se objevili Kubala s Pláteníkem, tedy posílili jsme bloky.
12:25
Brazilci využili svůj druhý setbol. První set vyhráli jednoznačně. Jsou lepší ve všech herních činnostech. Vývoj skóre: 9:16, 9:19, 10:20, 11:22, 11:24, 12:25.
12:24
Brazilci dokáží dobře zpracovat i prudký český servis a ještě zaútočí. Perfektními bloky odrážejí většinu českých útoků. První set směřuje k jejich jasnému vítězství. Na palubovce se objevil Pláteník místo M. Novotného.
9:19
Po technickém odechovém čase bodují Brazilci díky podání Rodrigaoa. Střídájí Češi, Dubše nahradil Kubala.
8:16
Dobrý útok J. Novotného a snížení vzápětí Brazilci trumfli dvěma přesnými smeči.
7:14
André Nascimento svým dělovým podáním přinutíl českého kouče Řeřábka k druhému oddechovému času. Vývoj skóre: 7:11, 7:14.
7:11
Brazilci nastoupili v tomto složení: 3 Giovane, 4 Heller, 9 André, 12 Nibert, 14 Rodrigao, 17 Richardo.
7:11
Garcia si drží své podání. Potom Češi po delší době zabodovali. Při podání Raka udělali tři body, ale potom jim rozhodčí zapískali nečistou nahrávku.
3:8
Brazilci si umí poradit se smeči českých hráčů a sami pak tvrdě útočí.
3:7
Český kouč Pavel Řeřábek si vzal oddechový čas. Vývoj skóre: 2:2, 2:5, 3:7.
3:5
Brazilci zablokovali útok Jakuba Novotného, potom český tým smečoval do autu. Při podání Rodrigua Brazilci udělali šňůru čtyř bodů.
13:36
Základní sestava českého týmu zůstala stejná jako ve vítězném utkání s domácími Španěly: nahrávač Petr Zapletal, blokaři Martin Lébl a Michal Rak, smečaři Ivo Dubš s Markem Novotným, univerzál Jakub Novotný a libero Přemysl Obdržálek.
13:33
Po hymnách se volejbalisté představují divákům. Palacio Vistalegre, madridská hala pro býčí zápasy, je přece jen o něco víc zaplněna než při zápasech českého mužstva ve skupině vyjma posledního souboje se Španělskem.